Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРУШЕННЯ І КОРЕКЦІЯ РЕОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ

ПОРУШЕННЯ І КОРЕКЦІЯ РЕОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ

Назва:
ПОРУШЕННЯ І КОРЕКЦІЯ РЕОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
КОЗЛОВСЬКИЙ ЮРІЙ КАЗИМИРОВИЧ
УДК: 616-001-071-089, 616.15, 612.1, 612.11
ПОРУШЕННЯ І КОРЕКЦІЯ РЕОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ
14.01.30 – Анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Вінницькому національному медичному університеті
ім. М. І. Пирогова МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Міщук Іван Ілліч,
Вінницький національний медичний університет МОЗ України,
завідувач курсу анестезіології та інтенсивної терапії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Зубков Віктор Іванович,
Українська військово-медична академія МО України,
професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії
доктор медичних наук, професор
Чепкий Леонард Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2008 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “ 21 ” березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор   Т.Г. Романенко           ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Термічні враження представляють серйозну медичну, соціальну і економічну проблему. В середньому на Україні щорічно реєструється на 10 тис. населення 13,3 випадків первинної госпіталізації з приводу опіків, тривалість лікування становить 16,8 днів (Г.П. Козинець, 2006). Важкі опіки приводять до глибоких порушень внутрішнього середовища організму і функцій життєво важливих органів. Прогресуючи ці порушення стають небезпечними для життя, визиваючи загибель хворих від інтоксикації і інфекційних ускладнень. Летальність при опіках залишається високою і коливається в межах 4,5 (Г.П. Козинець, 2006). Із них до 60 хворих гине в стадії шоку і гострої опікової токсемії .
Важливою ланкою в розвитку поліорганної недостатності і загибелі хворих є, посилення ендогенної інтоксикації, порушення реологічних властивостей крові, зміни властивостей клітинних мембран. Гемореологічні порушення у хворих з опіками виникають під час опікового шоку і зберігаються в період токсемії (М.Г. Григорьев, Г.Я. Левин,1983).
Консервативне ведення важкоопечених не дає достатньо задовільних результатів, зберігає високу летальність. Це спонукало комбустіологів до ширшого використання нового принципу лікування опечених – ранньої некректомії з подальшим закриттям опікової рани ліофілізованими ксенодермотрансплантатами, аутодермотрансплантатами (В.С. Савин, І.С. Кулянда,1998).
Застосування нових методик раннього хірургічного лікування зменшує біль у потерпілих, втрату води, білків і електролітів, покращує загоєння ран, зменшує частоту гнійно-септичних ускладнень на 45-50, скорочує терміни лікування на 16-18 діб, зменшує смертність на 30. Активна хірургічна тактика призводить до більш швидкого і значного відновлення гомеостазу, показників транспорту кисню, зниженню інтоксикації і загальної запальної реакції, нормалізації метаболізму (Алексеев А.А, 1998, Taran V., Bigunjak V., Savtchin V., 2000).
Разом з тим залишається практично не вивченим питання впливу ранньої некректомії на реологічні властивості крові у важкообпечених, застосування фармакологічних препаратів з метою захисту еритроцитних мембран під час оперативного втручання і в післяопераційний період. Це і стало підставою для проведення даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРУШЕННЯ І КОРЕКЦІЯ РЕОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок