Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток сільськогосподарської кооперації в країнах Західної Європи (результати та можливості застосування в агропромисловому виробництві України)

Розвиток сільськогосподарської кооперації в країнах Західної Європи (результати та можливості застосування в агропромисловому виробництві України)

Назва:
Розвиток сільськогосподарської кооперації в країнах Західної Європи (результати та можливості застосування в агропромисловому виробництві України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
IНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
УДК 334+ 631. 115. 8
ВОЛИК Андрiй Миколайович
Розвиток сільськогосподарської кооперації в
країнах Західної Європи
(результати та можливості застосування в агропромисловому виробництві України)
Спецiальнiсть 08.07.02 - економіка сільського
господарства i АПК
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Iнститутi аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки i техніки України
Крисальний Олександр Васильович,
Iнститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Степаненко Іван Хомич
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник
кандидат економічних наук
Могильний Олексій Миколайович
Кабінет Міністрів України,
головний спеціаліст
Провiдна установа: Національний аграрний університет,
кафедра організації
сільськогосподарського виробництва,
Кабінет Міністрів України
Захист відбудеться 26 вересня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук в Iнститутi аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Iнституту аграрної економіки.
Автореферат розісланий 23 серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор Малік М.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальнiсть теми дослідження. Кооперація як соціально-економічне явище в умовах переходу до ринку набуває особливо важливого значення у розвитку сільського господарства України. З часу виникнення в середині ХІХ століття кооперація практично охопила майже всі галузі агропромислового виробництва переважної більшості країн Західної Європи та інших континентів світу. Тут нагромаджено великий досвід розвитку кооперативних процесів, насамперед у сфері промислової переробки і збуту сільськогосподарської продукції, виробничого обслуговування фермерських господарств, матеріально-технічного постачання, розвитку соціальної інфраструктури.
На різних етапах розвитку кооперативного руху значну увагу йому приділяли вчені-економісти багатьох країн світу. Проблемою кооперації в минулому столітті займались серед зарубіжних вчених такі відомі постаті як К. Маркс, Р. Оуен, Ш. Фур’є, Ф. Райфайзен, Ф. Лассаль та багато інших. Великий вклад у теоретичне осмислення і розвиток практичних форм здійснення кооперації в аграрній сфері внесли відомі вітчизняні вчені початку та середини ХХ століття В.І. Ленін, М.І. Туган-Барановський, О.В. Чаянов, М.Д. Кондратьєв, В.Ф. Тотоміанц, А.Н. Анциферов, К.А. Пажитнов, С.Л. Маслов, А.Н. Челінцев, С.В. Бородаєвський, І. Витанович, М.В. Левитський, Б.М. Мартос та інші.
У післявоєнні роки, зокрема у 60-80-х роках, активно досліджували розвиток кооперативного руху на селі вітчизняні вчені О.О. Никонов, І.І. Лукінов, В.О. Тихонов, О.М. Онищенко, П.Т. Саблук, Г.І. Шмельов, В.Д. Мартинов, Є.В. Серова, О.В. Крисальний та ряд інших.
Нині в Україні в умовах аграрної реформи багато колективних сільськогосподарських підприємств об’єктивно стоять на шляху відродження кооперації, активних пошуків нових організаційних форм кооперативного співробітництва. Над проблемами кооперативного руху нині плідно працюють українські вчені П.Т. Саблук, В.Я. Месель-Веселяк, М.Й. Малік, В.В. Зіновчук, Г.В. Черевко, Л.В. Молдаван та інші. Для розвитку кооперативного руху у різних формах і видах господарської діяльності винятково важливо забезпечити беззастережне дотримання вироблених і перевірених світовою практикою основних принципів кооперації, досягти економічної заінтересованості кожного її учасника.
Проте, незважаючи на важливе значення зарубіжного досвіду (Норвегія, Швеція, Франція, Фінляндія, Німеччина, США, Канада) та можливого його застосування при створенні і функціонуванні кооперативних формувань в агропромисловому виробництві, його вивчення та узагальнення залишається поки що досить обмеженим предметом українських науково-дослідних установ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток сільськогосподарської кооперації в країнах Західної Європи (результати та можливості застосування в агропромисловому виробництві України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок