Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПЕРАТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ

ОПЕРАТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ

Назва:
ОПЕРАТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,53 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КОВАЛЬЧУК Тетяна Миколаївна
УДК 631.1:65.012.12
ОПЕРАТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ
АНАЛІЗ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ
08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий консультант - |
доктор економічних наук, професор,
академік УААН, заслужений діяч
науки і техніки України
САБЛУК Петро Трохимович
Інститут аграрної економіки УААН,
директор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
академік УААН
ГАЙДУЦЬКИЙ Павло Іванович
Адміністрація Президента України, м. Київ
заступник Глави Адміністрації
доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
ЧУМАЧЕНКО Микола Григорович
Київський національний економічний університет МОН України, м. Київ
завідувач кафедри
доктор економічних наук, професор
ШКАРАБАН Степан Іванович
Тернопільська академія народного господарства
МОН України, м. Тернопіль
завідувач кафедри
Провідна установа: |
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться 18 лютого 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 Інституту аграрної економіки за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, кімн. 212.
Автореферат розісланий 16 січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жук Н.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі трансформації аграрної сфери України до ринкової економіки виникають принципово нові явища, зумовлені її сутністю. Особливо це стосується реформаційних процесів у сфері управління аграрним сектором. Створення системи управління, породженої закономірностями реалізації ринкових принципів господарювання, яка була б здатна вивести економіку АПК на шлях ефективного розвитку і забезпечити вирішення економічних і соціальних проблем, потребує реалізації її аналітичної функції та можливостей оперативного економічного аналізу.
Оперативний аналіз має забезпечити гнучкість у підготовці та прийнятті управлінських рішень, повнішу реалізацію можливостей швидко перебудовуватись і реагувати на зміни зовнішнього та внутрішнього середовища, не втрачаючи здатності використовувати умови, що відкриваються інноваціями і ринком.
Проблема оперативного економічного аналізу (ОЕА) є однією з найвагоміших в економічній науці та господарській практиці. Незважаючи на значимість і результативність ОЕА для виробництва й управління, не всі його аспекти достатньо опрацьовані та відповідають вимогам сучасного управління, оскільки за умов повсюдного впровадження економічних методів господарювання ОЕА має на меті: забезпечити органи управління інформацією, яка дає змогу приймати дійові рішення щодо недопущення будь-яких відхилень від передбачених параметрів, зважаючи на зовнішню визначеність, невизначеність та ризик; активно втручатися у хід виробничих процесів і постійно змінюваних господарських ситуацій з метою вдосконалення останніх та ліквідації “вузьких місць”; своєчасно вносити корективи у плани, вибирати оптимальні варіанти розв’язання проблеми; сприяти зменшенню ризику, пов’язаного з невизначеністю та вибором альтернативних рішень з управління господарськими процесами і непередбачуваними ситуаціями; забезпечувати гнучкість й адаптивність в управлінні, можливості швидкого реагування на зміни зовнішнього та внутрішнього середовища; використовувати нові можливості, які забезпечують нововведення та ринок і, як результат, підвищувати якість й ефективність управління.
Об’єктивну необхідність ОЕА в системі ринкових відносин зумовлюють: філософія управління підприємством як відкритою соціально-економічною системою, що є ареною зіткнення соціально-економічних інтересів окремих людей, колективів, власників, суспільства; потреба узгодження всієї піраміди інтересів окремих суб’єктів; децентралізація системи управління – перенесення центру ваги на мікрорівень; трансформація внутрішньогосподарських відносин; необхідність діагностування впливу внутрішніх факторів на виникнення кризових явищ; потреба підвищення наукового рівня управління власністю на всіх стадіях життєвого циклу підприємства; наявність ринкових механізмів реалізації відносин власності – конкуренції та кооперації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ОПЕРАТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок