Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ДВОМОДОВИХ КОГЕРЕНТНО-КОРЕЛЬОВАНИХ ПРОМЕНІВ В КВАНТОВІЙ КРИПТОГРАФІЇ

ЗАСТОСУВАННЯ ДВОМОДОВИХ КОГЕРЕНТНО-КОРЕЛЬОВАНИХ ПРОМЕНІВ В КВАНТОВІЙ КРИПТОГРАФІЇ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ДВОМОДОВИХ КОГЕРЕНТНО-КОРЕЛЬОВАНИХ ПРОМЕНІВ В КВАНТОВІЙ КРИПТОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕОРЕТИЧНОЇ ФІЗИКИ ІМ. М.М. БОГОЛЮБОВА
 
УСЕНКО ВЛАДИСЛАВ КОСТЯНТИНОВИЧ
УДК 530.145
ЗАСТОСУВАННЯ ДВОМОДОВИХ КОГЕРЕНТНО-КОРЕЛЬОВАНИХ ПРОМЕНІВ В КВАНТОВІЙ КРИПТОГРАФІЇ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики Національної Академії Наук України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Лев Богдан Іванович,
Інститут фізики НАН України, головний науковий співробітник;
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Вакарчук Іван Олександрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, ректор;
доктор фізико-математичних наук, професор
Гомонай Олена Василівна,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, Фізико-технічний інститут, професор кафедри інформаційної безпеки;
Провідна установа:
Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” (Інститут теоретичної фізики ім. О. І. Ахієзера), м. Харків.
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2006 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.191.01 в Інституті теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАНУ за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна 14-б (ауд. 322).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАНУ за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна 14-б.
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Кузьмичев В.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Квантова криптографія є частиною сучасної та динамічної галузі квантових комунікацій. Вона ставить за мету розробку методів (або протоколів) для побудови захищених каналів передачі даних, в яких закони квантової фізики суттєво обмежують можливість перехоплення інформації.
Потреба в захищених квантових каналах зумовлена недостатньою надійністю класичної асиметричної криптографії з застосуванням відкритого ключа, яка основана на математичній складності процедури кодування, а отже може бути миттєво зруйнована внаслідок несподіваного прориву в математичних методах, або неминучого розвитку обчислювальної техніки, зокрема, появи квантових комп'ютерів. Повністю захищеною є класична симетрична криптографія з використанням закритого (секретного) ключа за умови, що застосовується повністю випадковий одноразовий ключ такої ж довжини, як і повідомлення, що кодується, але основною проблемою для криптографії такого типу є необхідність передавати новий секретний ключ обом сторонам захищеного інформаційного обміну для кожного чергового повідомлення.
Таким чином, виникає необхідність в каналах зв'язку, які були б достатньо надійно захищені від підслуховування для того, щоб учасники передачі інформації могли, в результаті, мати спільний гарантовано секретний ключ, який потім вони застосовуватимуть для кодування будь-якого інформаційного обміну через існуючі загальнодоступні канали (зокрема, Інтернет). Отже, квантова криптографія займається саме розробкою методів для такого секретного обміну ключами (Quantum Key Distribution - QKD), не розробляючи, при цьому, алгоритмів шифрування, а лише забезпечуючи симетричну криптографію ключем, захищеність якого гарантується безпосередньо законами квантової фізики. Практична реалізація квантової криптографії відбувається на основі послаблених лазерних променів з кодуванням інформації станами окремих фотонів, здебільшого шляхом модифікації та визначення їхньої поляризації. На сьогодні квантова криптографія демонструє швидкості близько тисячі бітів ключа в секунду на відстанях в десятки кілометрів оптоволоконними каналами, або в кілька кілометрів у відкритому просторі за умови прямої видимості.
Втім, існує суперечність між захищеністю квантово-криптографічного каналу, побудованого на послаблених променях, та його ефективністю, оскільки захищеність вимагає слабкості променів, що, водночас робить сильними прояви недосконалості існуючих однофотонних детекторів та збільшує кількість помилок при передачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ДВОМОДОВИХ КОГЕРЕНТНО-КОРЕЛЬОВАНИХ ПРОМЕНІВ В КВАНТОВІЙ КРИПТОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок