Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування гендерної ідентичності студенток педАГОГічного коледжу

Формування гендерної ідентичності студенток педАГОГічного коледжу

Назва:
Формування гендерної ідентичності студенток педАГОГічного коледжу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
Кубриченко Тетяна Вікторівна
УДК-159.922.7/8
Формування гендерної ідентичності
студенток педАГОГічного коледжу
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, кафедра психології.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Чернобровкін Володимир Миколайович,
Луганський національній педагогічний університет імені тараса Шевченка, кафедра психології, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук
Васютинський Вадим Олександрович,
Інститут соціальної і політичної психології,
провідний науковий співробітник (м. Київ);
кандидат психологічних наук, доцент
Гасюк Мирослава Богданівна,
Прикартапський національний університет
імені Василя Стефаника, доцент кафедри загальної та
експериментальної психології.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова Міністерства освіти і
науки України, кафедра психології, м. Київ.
Захист відбудеться “30” січня 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.04 в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
Автореферат розіслано 19 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Белей М.Д.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вивчення проблем становлення гендерної ідентичності дівчат – студенток педагогічних коледжів, без сумніву, належить до надзвичайно важливих соціально-психологічних пріоритетів. Пояснюється це тим, що побудова демократичної держави та перспективи розвитку інформаційного суспільства в Україні пов’язані з переходом до фемінінного менталітету з відповідною перебудовою гендерної ідеології та гендерної структури суспільства, трансформацією змісту жіночої гендерної ролі.
Крім того, невідповідність традиційних концепцій підготовки педагогів сучасним потребам суспільства щодо особистісних якостей і професіоналізму вчителів обумовлює пошук нових підходів до формування особистості майбутнього педагога. Зокрема, запровадження гендерного підходу у педагогічній освіті покликано спрямувати зусилля викладачів педагогічних коледжів на вирішення завдань гендерної соціалізації та ідентифікації студенток. В свою чергу, досягнення ними сталої і адекватної гендерної ідентичності та свободи від обмежень, постульованих гендерними стереотипами, сприятиме не лише успішній адаптації та розвитку дівчат у суспільстві, а й забезпечить їм можливість повноцінно виконувати свої професійні функції.
Проблеми становлення особистості педагогів, формування їх психологічної компетентності і психологічної культури досліджені багатьма українськими і російськими науковцями (І.Булах, Н.Коломинський, Н.Кузьміна, Д.Ніколенко, В.Семиченко, Р.Скульський, В.Сластьонін, Н.Чепелєва, О.Щербаков, Т.Яценко та інші). Також зроблено спроби вивчення фактора статевої приналежності вчителів як такого, що визначає стратегію професійної діяльності (В.Чернобровкін) та впливає на професійно значущі якості педагогів (А.Орлов).
Гендерна ідентичність розглядається дослідниками як поєднання біологічно заданої статі з впливом соціокультурних чинників (В.Каган, Д.Гірі, Р.Юнгер та інші). Процес її формування отримав своєрідну трактовку у взаємодоповнюючих теоріях соціального научіння, ідентифікації, статевої типізації, самокатегоризації, гендерної схеми, нової психології статі, соціальних ролей. Становлення жіночого гендерного „Я” вітчизняними авторами визначається як соціальний та психолого – педагогічний процес (В.Каган, Я.Коломинський, М.Мелтсас, І.Кон та інші). Обґрунтовано історико-культурну детермінованість конструювання гендерної ідентичності (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування гендерної ідентичності студенток педАГОГічного коледжу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок