Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА РЕЦЕПЦІЯ МІФУ (на матеріалі європейського романного досвіду ХХ ст.)

ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА РЕЦЕПЦІЯ МІФУ (на матеріалі європейського романного досвіду ХХ ст.)

Назва:
ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА РЕЦЕПЦІЯ МІФУ (на матеріалі європейського романного досвіду ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
ЛІХОМАНОВА НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 82’0
ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА РЕЦЕПЦІЯ МІФУ
(на матеріалі європейського романного досвіду ХХ ст.)
10.01.06 – Теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі румунської та класичної філології (секція теорії та історії світової літератури) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, доцент
Іванюк Борис Павлович,
професор кафедри румунської та класичної філології (секція теорії та історії світової літератури) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Костенко Наталя Василівна,
професор кафедри теорії літератури та компаративістики Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка;
кандидат філологічних наук
Костюк Василь Іванович,
молодший науковий співробітник відділу теорії літератури Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, кафедра теорії мистецтва, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “22” жовтня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 при Інституті літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України (01001, Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України
Автореферат розісланий “22” вересня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради М.М.Сулима


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Поняття “постмодернізм”, що було вперше вжито в роботі Р.Панвітца “Криза європейської культури” (1917) як характеристика нового типу людини на противагу модерному її попереднику, по завершенню ХХ ст. набуло широкомасштабного змісту. Окрім його функціонування як терміну, що визначає культурологічний феномен, вид мистецтва, напрям у літературі, воно ще є визначальним чинником специфічного типу мислення, ментальності та епохи. Постмодерністський тип творчості грунтується на дистанційованому, переважно іронічному, сприйнятті різнохарактерних реалій минулого досвіду людства та вільному оперуванні ними в несподіваних комбінаціях.
Вагомим матеріалом для постмодерністської рефлексії є міфи, традиційні образи та сюжети, літературні архетипи. Це спонукає до професійного дослідження характеру їх використання в постмодерністській літературі, зокрема, висуває проблему постмодерністської рецепції міфу.
Епоха постмодерністської свідомості відзначається персоніфікованим сприйняттям міфологічних образів та ритуалів, що відповідно переноситься у простір художнього мислення. Головна її характеристика - це семантична перенасиченість – ознака, яку Ж.Бодрійяр вважає домінуючою в постмодерністській “культурі надлишку”. Тому й постмодерністський роман здебільшого характеризується знаковою наративністю. Утворюючи єдиний універсальний інтертекст, постмодерністський роман подає безліч внутрішніх кодів міфологічної побудови світу. Міфовідтворення внутрішніх кодів виявляється в загубленій множині сторонніх впливів, архетипних образів інших культур, літературних спадщин, національних традицій. Разом з тим, міфологічні моделі світу дуже подібні. Кожен народ має свої міфічні уявлення про рай та пекло, походження світу та його зникнення, міфічне генерування мотивів народження та смерті. Користуючись сталою системою міфологічних сюжетів та образів, що мають власну природу творення та буття, постмодерністська естетична система породжує міфологічну, дещо карнавалізовану, реальність. Образи та сюжети цієї системи закономірно продовжують продукування та трансформацію традиційної моделі уявлення про міфологію.
Постмодернізм не лише трансформує усталений комплекс традиційного міфологічного матеріалу, але й десакраменталізує його, водночас формуючи за його законами власний тип міфотворчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА РЕЦЕПЦІЯ МІФУ (на матеріалі європейського романного досвіду ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок