Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кристалогенезис самородної міді України

Кристалогенезис самородної міді України

Назва:
Кристалогенезис самородної міді України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,19 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Квасниця Ірина Вікторівна
УДК 549.548.281(477)
Кристалогенезис самородної міді України
04.00.20 - мінералогія, кристалографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геохімії, мінералогії і петрографії геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор геолого-мінералогічних наук Павлишин Володимир Іванович,
професор кафедри геохімії, мінералогії і петрографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м.Київ.
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук Гулій Василь Миколайович, провідний науковий співробітник Українського державного геолого-розвідувального інституту Державної геологічної служби України, м.Київ;
кандидат геолого-мінералогічних наук Мельничук Віктор Григорович, доцент Національного університету водного господарства та природокористування, м.Рівне.
Провідна установа:
Криворізький технічний університет, м.Кривий Ріг
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.04 геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: вул. Грушевського, 4, м. Львів, 79005.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, за адресою: вул. Драгоманова, 5, м. Львів, 79005
Автореферат розісланий “21” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних наук Є.М.Сливко
Загальна характеристика роботи
Мідь - один із поширених металів земної кори, який входить до складу 505 мінеральних видів. Вона посідає одне з провідних місць як за обсягом продукції серед металів, так і за обсягом споживання в промисловості розвинутих країн. На сучасному етапі розвитку світової економіки простежується тенденція до зростання темпів споживання міді, що також притаманно й Україні з розвинутими металургією, машинобудуванням, електротехнікою, зв’язком, електронною промисловістю тощо. Щорічні потреби економіки України в міді величезні і, за даними Програми розвитку кольорової металургії України на 2005-2010 роки, становитимуть 160-170 тисяч тонн, вартість яких за різними оцінками може бути 3 млрд гривень на рік. Споживання міді в Україні відбувається за рахунок імпортної і внутрішньої вторинної сировини.
Актуальність теми полягає у вирішенні декількох важливих питань теоретичного і практичного сенсу, пов’язаних з мідною проблемою України. Нині Україна не має розвіданих родовищ міді, однак перспектива створення власної мінерально-сировинної бази цього металу досить значна. Волинський район з рудопроявами самородної міді є одним з найперспективніших.
Самородна мідь належить до відносно поширених мінералів України: її виявлено в багатьох регіонах і різних мінеральних комплексах. Одночасно вона вивчена недостатньо, оскільки протягом тривалого часу не викликала практичного інтересу і лише останніми роками привернула до себе значну увагу. Це зумовлено відкриттям нових перспективних рудопроявів самородної міді в межах північно-західної частини Волино-Подільської плити і західної частини Українського щита (УЩ). В зв’язку з цим виникла наукова та практична доцільність детального мінералогічного дослідження самородної міді, насамперед з метою з’ясування її походження. Вирішення цієї проблеми можливе через вивчення кристалогенезису самородної міді, що матиме важливе практичне значення для прогнозу, пошуків і оцінки самородномідних родовищ. Детальне вивчення генетичної природи кристалів самородної міді України не тільки поповнить мінералогічні дані щодо цього мінералу, а й допоможе розкриттю генезису самородномідних родовищ України.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у рамках розробок кафедри геохімії, мінералогії і петрографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка і відомчих тем Національної академії наук України “Збір геологічної інформації з міденосності Подільського і Волинського блоків Українського щита” (державний реєстраційний номер 0103U008244), “Геохімія та петрологія ендогенних родовищ кольорових та благородних металів на території Українського щита” (державний реєстраційний номер 0101U000552) та “Закономірності розміщення рудопроявів сульфідного нікелю та міді в геологічних формаціях України” (державний реєстраційний номер 0106U000683).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Кристалогенезис самородної міді України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок