Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)

Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи) / сторінка 10

Назва:
Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
На жаль, в Україні поки що не існує “базової ставки” як аналога LIBOR, але ставка рефінансування НБУ може розглядатися як така.
Ще одним важливим прикладом банківського маркетингу в Європі, без якого картина ЄС була б неповною, є Франція. Вартим уваги явищем французького ринку банківських послуг є його поступовий перехід до типу універсального банку як домінуючої кредитної установи Франції. Причиною недостатнього розвитку банківської системи та маркетингу Франції спеціалісти вважають, передусім, надмірну роль держави у регулюванні ринку банківських послуг. Така політика французьких урядів, починаючи з післявоєнних років, стримувала конкуренцію на ринку і не давала розвиватися банківському маркетингу, що спричиняє відносну слабкість французьких банківських інститутів на загальноєвропейському фінансовому ринку. Майже ту ж саму помилку робить сьогодні НБУ, жорстко регулюючи банківський ринок України.
Аналіз ситуації в українській банківській системі дозволяє констатувати той факт, що найбільшою маркетинговою проблемою українських банків на сучасному етапі є відсутність довіри населення до банківської системи в цілому та конкретних банківських установ зокрема. Отже, сьогодні українські банки, з одного боку, дуже жорстко контролюються НБУ і майже не мають “вільного простору для маневру” в своїй маркетинговій політиці, з іншого ж боку, вони наштовхуються на відсутність довіри зі сторони громадян та їх погану інформованість про банківські послуги, що ставить під загрозу факт існування великої кількості приватних комерційних банків в Україні.
Як результат проведеного дослідження автором розроблено та запропоновано цілий ряд практичних рекомендацій та методичних положень для українських банків щодо управління маркетингом у банківській сфері.
Саме сьогодні в Україні сформувалися усі умови та дуже сприятлива економічна кон’юнктура для стрімкого розвитку банківської справи та банківського маркетингу. Незначне, але все ж таки зростання в економіці країни, новий реформаторський уряд та позитивні очікування як населення, так і підприємців, є тими факторами, які разом із сучасною, ефективною маркетинговою політикою мають використати українські банки для виходу на якісно новий рівень розвитку банківської справи в Україні та забезпечення фінансового підгрунтя для стабільного економічного зростання в нашій країні.
Кожний український банк повинен сформувати чітку ієрархію цілей. Важливе місце в цій ієрархії має посідати “corporate identity“, яка являє собою гуманістичні й соціально спрямовані цілі та задачі банку. Формування “corporate identity” є дуже важливою передумовою для побудови стабільних відносин між клієнтом та банком, які б базувалися на взаємній довірі. Тому українські банки мають “повернутися обличчям до споживачів”.
Щодо стратегічного позиціонування українських банків, то тут можна відмітити наступні моменти. Лише для деяких великих “системних” банків (“Аваль”, Приватбанк, ПУМБ, Ощадбанк, Промінвестбанк) є доцільним позиціонувати себе на ринку як загальноукраїнські кредитні інститути з універсальним асортиментом банківських послуг. Всі інші банки мають, на думку автора, спеціалізуватися на регіональному та локальному рівнях. Окрім того, для переважної більшості невеликих українських банків є також доцільною спеціалізація на певних видах банківських операцій (скажімо, лише операції по фінансуванню побудови житла, як це вже робить банк “Аркада”) та групах клієнтів (наприклад, на корпоративних клієнтах).
Ощадбанк України мусить реорганізувати свою діяльність і стати кредитним інститутом, який би стимулював схильність громадян до заощаджень та надавав найбіднішим прошаркам населення можливість заощаджувати кошти на “чорний день” і отримувати відсотки по вкладах. Для цього потрібно, якомога скоріше, ввести систему управління маркетингом та активно вдаватися до маркетингових заходів. Ще одним корисним кроком до реформування Ощадбанку може бути його дроблення на юридично незалежні регіональні і навіть локальні (за прикладом ФРН) ощадні банки, які б входили до загальнонаціональної організації ощадних банків та керувалися Центральним ощадним банком в Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок