Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)

Загрузка...

Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи) / сторінка 5

Назва:
Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Уткіна), автор визначає банківський маркетинг як комплексну, цілеспрямовану та орієнтовану на потреби споживача та прибуток діяльність кредитної установи на ринку фінансових послуг.
Якщо у промисловій сфері маркетингова діяльність підприємства майже ототожнюється зі збутом товарів та послуг, то в банківській сфері ситуація зовсім інша. Банк є унікальною за своєю природою структурою, яка діє “на двох фронтах” одночасно: з одного боку, банк займається пасивними операціями і акумулює тимчасово вільні кошти громадян, юридичних осіб та навіть держави, з іншого боку, банківська установа розміщує за активними операціями тимчасово вільні капітали населення та підприємств в різних секторах народного господарства країни.
При цьому особливість функціонування банку полягає у тому, що не рідко одна і та ж сама юридична або фізична особа може бути контрагентом банку як за пасивними, так і за активними операціями одночасно (наприклад, мати поточний розрахунковий рахунок та отримувати кредит в одному і тому самому банку). Типовим для банківської справи є той факт, що збутова діяльність ні в якому разі не домінує над сферою залучення капіталу, вони обидві однаково важливі для успішного функціонування будь-якого банку (Рис. 1.).
Юридичні особи | Юридичні особи
Фізичні особи | БАНК | Фізичні особи
Держава | Держава
Залучення капіталу Збут банківських послуг
(пасивні операції) (активні операції)
Маркетингова активність банку
Рис. 1. Маркетинг в банківській сфері
Автором досліджено особливості та специфічні риси банківських послуг. Саме специфіка банківських продуктів та послуг і виділяє банківський маркетинг як окрему сферу дослідження. Банківським послугам, як і усім іншим видам послуг, притаманні специфічні характеристики, які мають бути враховані при розробці концепції маркетингу: нематеріальність послуг, їх абстрактний характер; непостійність якості послуг; неможливість зберігання послуг.
Підсумовуючи специфічні якості банківських послуг, можна визначити також їхні наступні характеристики. Абстрактність та договірний характер банківських послуг викликають необхідність консалтингу, роз'яснення їх змісту, тому інформаційна складова в банківському маркетингу має дуже велике, якщо не вирішальне значення. Такі характеристики, як тривалість послуг у часі та гроші, як матеріальна основа банківського продукту, привносять у банківські послуги елемент конфіденційності, про що потрібно завжди пам’ятати співробітникам банку.
Менеджмент (управління, організація) визначається, як управління підприємством в умовах ринкової економіки, яке спрямовано на вибір оптимального способу отримання найвищих економічних результатів. Таким чином, порівняння характерних ознак обох термінів показує (Табл. 1), що поняття “менеджмент” являє собою в багатьох випадках теж саме, що і звичне для нас поняття “управління”, яке виявилося навіть більш ємним. “Менеджмент” виступає практично поодиноким випадком поняття “управління”. Таким чином, застосування обох термінів є повністю коректним щодо управління банківською діяльністю та управління маркетингом в банку зокрема.
Таблиця 1.
Характерні ознаки понять “менеджменту” та “управління”
Менеджмент (західний варіант) | Управління (традиційний варіант)
Управління окремою господарською одиницею | Управління як окремою господарською одиницею, так і (регіоном) в цілому
Управління в ринкових умовах | Управління в будь-яких даних умовах, включаючи ринкові
Віддається перевага горизонтальним зв’язкам (хоча не можливо обмежитися лише ними) | Особливих переваг немає (але, фактично, на першому місці стоять вертикальні зв’язки)
Автор доводить, що специфіка банківського маркетингу не дозволяє просто копіювати цілі, стратегії та окремі інструменти промислового маркетингу для їх подальшого застосування у банківській сфері, а вимагає від маркетологів та науковців окремого дослідження маркетингу в кредитно-фінансовій сфері із залученням позитивного закордонного досвіду, насамперед, європейських країн. Навіть понятійний апарат фундаментального маркетингу не відповідає реаліям банківської діяльності і має бути заміненим.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок