Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)

Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи) / сторінка 7

Назва:
Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Окремі інструменти та групи інструментів банківського маркетингу можна об’єднати та класифікувати таким чином:
·
політика щодо банківських продуктів та послуг;
·
цінова політика;
·
політика щодо збуту послуг та залучення капіталу;
·
комунікаційна політика.
Наступний етап управління – регулювання (реалізація, оперативне планування), який розуміється як процес прийняття поточних управлінських рішень.
Маркетинговий контроль є останнім етапом процесу управління маркетинговою діяльністю в банку. Він являє собою встановлення та систематичний аналіз розбіжностей, які виникають між плановими показниками та реальними результатами реалізованих маркетингових заходів, для виявлення в якій мірі маркетингові цілі, що їх було встановлено, все ж таки можуть бути виконані та чи були застосовані маркетингові інструменти ефективними.
Застосовуючи системний підхід, автором докладно досліджено всі етапи процесу управління маркетингом у банківських установах. При цьому зроблено висновок про те, що етап планування відіграє дуже важливу роль і що лише цілісна система управління маркетингом у банку (при наявності всіх чотирьох етапів) може гарантувати успіх на ринку в сучасних умовах.
У другому розділі досліджено особливості структурної побудови банківської системи ФРН як фактора, який суттєво впливає на стан розвитку банківського маркетингу в країні, проведено глибокий історичний аналіз розвитку маркетинг-менеджменту в німецьких банках, починаючи з 1947 року, і закінчуючи сьогоденням, а також сформульовано основні закономірності цього розвитку, які мають бути корисними для українських банків.
Банківська система Німеччини має двохрівневу структуру і характеризується існуванням трьох значних банківських груп (“трьох стовпів”) – великих кредитних банків, ощадних банків та кооперативних банків, які обумовлюють особливості банківського маркетингу в Німеччині. Банківська система ФРН є дещо схожою на українську (принаймні в порівнянні з США), і, тому її досвід в галузі банківського маркетингу являється дуже корисним для нашої країни.
Група приватних кредитних банків є досить значною серед усіх інших і посідає на сьогодні друге місце після групи ощадного банку за часткою в загальному обсягу банківських операцій (25,2 %). До групи приватних банків входять наступні підгрупи: великі банки, регіональні банки, приватні банкіри та представництва іноземних банків в Німеччині. Сильними сторонами великих банків можна визнати щільну мережу філій (близько 8.000 філій по всій Німеччині) та добрий контакт із клієнтом, завдяки чому залучено близько 16 % усіх ощадних вкладів, які знаходяться в німецьких банках; окрім того, великі банки найбільш вдало працюють зі своїми клієнтами за кордоном ФРН.
Рис. 2. Частка окремих банківських груп Німеччини в загальному банківському обороті (у %)
Найбільшою банківською групою ФРН виступає група ощадних банків (Рис. 2.), яка має трьохрівневу структуру. Основними завданнями ощадних банків згідно типовому статуту є такі: надання громадянам можливості робити ощадні вклади, за якими нараховуються відсотки, і повернення яких гарантується місцевою общиною; задоволення потреб малих та середніх підприємств у кредитах; стимулювання схильності громадян до заощаджень та будь-яких видів безготівкових розрахунків. Цей перелік завдань має стати взірцем для Ощадбанку України.
Суттєвою ознакою побудови ощадних банків в Німеччині є так званий регіональний принцип. Він полягає у тому, що географічна область компетенції ощадної каси співпадає з географічною компетенцією общини, яка виступає у якості засновника та гаранта вкладів клієнтів. Хоча перші ощадні банки були засновані як спеціалізовані кредитні інститути, які надавали банківські послуги бідним прошаркам населення та дрібним підприємцям, впродовж двох століть вони перетворились на універсальні банки з повним асортиментом фінансових послуг, які безпосередньо конкурують сьогодні із приватними кредитними банками. При цьому ощадні банки ФРН і сьогодні фокусують свою діяльність на незаможньому середньому класі населення та на місцевих невеликих підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Управління маркетингОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на матеріалах німецької банківської системи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок