Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостеЙ гомо-n-мерних монометинціанінових барвників – високоефективних флуоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот

Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостеЙ гомо-n-мерних монометинціанінових барвників – високоефективних флуоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот

Назва:
Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостеЙ гомо-n-мерних монометинціанінових барвників – високоефективних флуоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
КОЧЕШЕВ ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 577.336+57.08.088.5+542.95
Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостеЙ
гомо-n-мерних монометинціанінових барвників – високоефективних флуоресцентних зондів
для детекції нуклеїнових кислот
02. 00. 10 – біоорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі структури і функцій нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ.
Наукові керівники: доктор біологічних наук, професор, академік НАН України
Мацука Генадій Харлампійович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
директор інституту, завідувач відділу структури і функцій
нуклеїнових кислот
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Ярмолюк Сергій Миколайович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу структури і функцій
нуклеїнових кислот
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Броварець Володимир Сергійович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
провідний науковий співробітник,
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Говорун Дмитро Миколайович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу молекулярної біофізики
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, хімічний факультет
Захист дисертації відбудеться 25 травня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1)
Автореферат розісланий 23 квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток існуючих та розробка нових спектральних методів детекції нуклеїнових кислот (НК) вимагає створення флуоресцентних зондів з високими константами зв’язування та специфічністю. Відомо, що використання хімічно кон’югованих n–мерних поліінтеркаляторів значно підвищує стабільність їхніх комплексів з НК та квантовий вихід флуоресценції. Серед ціанінових поліінтеркаляторів відомі лише димерні похідні. Найбільш широковживаними в лабораторній практиці є бісінтеркалюючі гомодимерні монометинціанінові барвники TOTO (1,1/-(4,4,7,7-тетраметил-4,7-діазоундекаметилен)-біс-4-[3-метил-2,3-дигідро-(бензо-1,3-тіазол)-2-метиліден]- хінолін тетрайодид) та YOYO (1,1/-(4,4,7,7-тетраметил-4,7-діазоундекаметилен)-біс-4-[3-метил-2,3-дигідро-(бензо-1,3-оксазол)-2-метиліден]- хінолін тетра-йо-дид). Чутливість визначення НК за допомогою гомодимерів асиметричних ціанінів практично зрівнялася з чутливістю радіоізотопних методів та набагато перевищує чутливість детекції з використанням традиційного гомодимеру бромистого етидію. Таким чином, синтез нових гомо-n-мерних ціанінових барвників з метою одержання нових ефективних флуоресцентних зондів для детекції НК є актуальним завданням.
Для синтезу гомодимерних похідних монометинціанінових барвників використовувався тільки метод алкілування N,N,N/,N/-тетраметилдіаміноалканів йодалкільними похідними ціанінових барвників. Тому існує необхідність пошуку та розробки нових, більш простих та ефективних методів отримання гомо-n-мерних ціанінових барвників. Необхідно також відмітити, що систематичні дослідження впливу природи лінкера на спектральні властивості комплексів гомо-n-мерних барвників з НК практично не проводились.
Ціанінові барвники, як правило, утворюють молекулярні асоціати як у вільному стані, так і в присутності НК. Традиційно вважається, що агрегація барвників є процесом, який негативно впливає на спектрально-люмінесцентні властивості зондів, що використовуються для детекції та мічення біомолекул. Однак вплив агрегації на флуоресцентні властивості димерів у комплексах з НК практично не вивчався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостеЙ гомо-n-мерних монометинціанінових барвників – високоефективних флуоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок