Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ М.І. ЦВЄТАЄВОЇ В КУЛЬТУРОЛОГІЧНОМУ КОНТЕКСТІ: МОТИВИ, ТЕМИ, ОБРАЗИ

ТВОРЧІСТЬ М.І. ЦВЄТАЄВОЇ В КУЛЬТУРОЛОГІЧНОМУ КОНТЕКСТІ: МОТИВИ, ТЕМИ, ОБРАЗИ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ М.І. ЦВЄТАЄВОЇ В КУЛЬТУРОЛОГІЧНОМУ КОНТЕКСТІ: МОТИВИ, ТЕМИ, ОБРАЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,87 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський національний університет
Міщур Тетяна Леонідівна
УДК: 821.161.1-1
ТВОРЧІСТЬ М.І. ЦВЄТАЄВОЇ
В КУЛЬТУРОЛОГІЧНОМУ КОНТЕКСТІ:
МОТИВИ, ТЕМИ, ОБРАЗИ
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі порівняльного та російського літературознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
ГУСЄВ Віктор Андрійович
завідувач кафедри порівняльного
та російського літературознавства
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
АНДРУЩЕНКО Олена Анатоліївна,
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди, кафедра російської та світової літератури,
професор;
кандидат філологічних наук, доцент
ШТЕЙНБУК Фелікс Маратович,
Республіканський вищий навчальний заклад
“Кримський гуманітарний університет”,
кафедра російської філології, доцент.
 
Провідна установа – Запорізький національний університет, кафедра зарубіжної літератури, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 08 вересня 2006 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08. 051. 12 у Дніпропетровському палаці культури студентів (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий 06 серпня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Кропивко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Російська література першої чверті ХХ ст. вела постійний діалог з культурним минулим, органічно продовжуючи багатовікову історію світового мистецтва. Звернення до вічних цінностей в умовах соціально-історичної кризи небувалих масштабів надавало культурі перехідної епохи необхідну їй внутрішню детермінацію. Письменники тієї пори, відчуваючи всю складність культурно-історичної ситуації, порушували й розв’язували нові проблеми у контексті усталеної культурної традиції. У цьому зв'язку Н.Фатєєва навіть вважала, що “всі кращі твори першої третини ХХ століття орієнтовані на інтертекстуальні інтерпретації тобто на пам'ять живого поетичного слова” Фатеева Н.А. Интертекстуальность и ее функции в художественном дискурсе // Известия АН СССР. Серия литературы и языка. 1977. Т. 56. № 5. С. 15.. Спадковість культурного досвіду, продовження літературно-художніх традицій, що здійснюються у формі постійної креативності, були відмінною рисою літературного розвитку тієї пори.
Творчий шлях М.Цвєтаєвої, як і будь-кого з великих поетів, є неповторним, особливим. Проте в ньому по-своєму надзвичайно яскраво виявилася загальна тенденція засвоєння світової культури, що характерна для російської літератури першої третини ХХ ст. Творчість письменників цих десятиліть дає безліч прикладів поєднання в одному творі алюзій та ремінісценцій, що відсилають читача до різних культур і епох, вияву різних форм метатекстових зв'язків. Особливо багато їх у М.Цвєтаєвої, яка у своїй творчості широко використовувала традиційні сюжети й образи. У цьому зв'язку Є.Еткінд підкреслював: “У А.Ахматової або О.Мандельштама, у Б.Пастернака, В.Маяковського або В.Хлєбнікова такого роду прямих сюжетних джерел набагато менше…” Эткинд Е.Г. Флейтист и крысы // Вопросы литературы. 1992. Вып. III. С. 43.. Але саме цей аспект творчості М.Цвєтаєвої досліджений ще недостатньо. Частково це зумовлено станом сучасного цвєтаєвознавства. “У нас є ретельні біографічні дослідження про М.Цвєтаєву, є цінні роботи, що описують семантичну структуру й окремі теми її творів, і класичні у своїй науковій точності праці з її незвичайної просодії та синтаксису, пише О.Ронен, але немає задовільного, повного й упорядкованого огляду її творчості, головне ж немає філологічних, а не тільки біографічних коментарів до її творів” Ронен О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ М.І. ЦВЄТАЄВОЇ В КУЛЬТУРОЛОГІЧНОМУ КОНТЕКСТІ: МОТИВИ, ТЕМИ, ОБРАЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок