Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІБРАЦІЙНА ХВОРОБА У ПІДЗЕМНИХ ГІРНИЧИХ РОБІТНИКІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ КОНТАКТУ З ВІБРАЦІЄЮ (клініка, діагностика,реабілітація)

ВІБРАЦІЙНА ХВОРОБА У ПІДЗЕМНИХ ГІРНИЧИХ РОБІТНИКІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ КОНТАКТУ З ВІБРАЦІЄЮ (клініка, діагностика,реабілітація)

Назва:
ВІБРАЦІЙНА ХВОРОБА У ПІДЗЕМНИХ ГІРНИЧИХ РОБІТНИКІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ КОНТАКТУ З ВІБРАЦІЄЮ (клініка, діагностика,реабілітація)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
МОЗ УКРАЇНИ
ГНИДЮК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 613.644 (043.3)
ВІБРАЦІЙНА ХВОРОБА У ПІДЗЕМНИХ ГІРНИЧИХ РОБІТНИКІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ КОНТАКТУ З ВІБРАЦІЄЮ
(клініка, діагностика,реабілітація)
14.01. 15. - нервові хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ -2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському НДІ промислової медицини, МОЗ України( м. Кривий Ріг).
Науковий керівник:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник, Науменко Борис Сергійович, Український НДІ промислової медицини (м.Кривий Ріг), завідувач клінічного відділу.
Офіційні опоненти:
професор, доктор медичних наук Руденко Анатолій Юхимович, Київська медична академія післядипломної освіти ім.. П.Л Шупика МОЗ України , завідувач кафедри неврології N2
доктор медичних наук Соколова Лариса Іванівна, Національний державний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, доцент кафедри неврології
Провідна установа
Інститут неврології, психіатрії та наркології, АМН України, м.Харків.
Захист відбудеться “ 27 ” березня 2002р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26. 613.01 у Київській медичній академії післядипломної освіти ім.. П.Л Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім.. П.Л Шупика МОЗ України ( м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий “ 26” лютого 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усатенко О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вібраційна хвороба, знаходиться в центрі уваги спеціалістів. Це пов'язано з широкою розповсюдженістю захворювання. Серед захворювань підземних гірників Кривбасу вона складає близько 22% всієї професійної патології, з високим рівнем захворюваності у ще достатньо молодих кваліфікованих робітників (Кундієв Ю. І., Краснюк О. П., 1997; Карнаух. М. Г. та співавт., 1999). В той же час увагу дослідників було направлено здебільшого на ранні форми патології, які визначалися на момент праці в умовах вібрації (Мельникова М. М., 1995; Артамонова В. Г., 1996). Відомості про перебіг захворювання після встановлення діагнозу та працевлаштування поза контактом з вібрацією - поодинокі, фрагментарні та неоднозначні. Вельская М. В. та співавт., 1983, Тарасова Л. А. та співавт. 1989, вважають, що після припинення контакту з вібрацією при раціональному працевлаштуванні наявна патологія регресує, інші автори (Горник В. М., 1986; Колесов В. Г., 1999) відмічають стійкість патологічних змін, які нібито, не дивлячись на припинення контакту з вібрацією, не піддаються відновленню, відомі випадки прогресування захворювання (Ніколенко В. Ю. та співавт., 1993). Відсутні чіткі уявлення про виразність патологічних змін та ефективність реабілітаційної терапії в залежності від терміну постконтактного періоду. У зв'язку з цим доцільно було провести комплексне клінічне дослідження перебігу вібраційної хвороби в постконтактному періоді в залежності від терміну припинення контактом з вібрацією. Воно дозволило отримати обўєктивні кількісні показники, які характеризують клінічні прояви та дані функціональних методів дослідження при вібраційній хворобі в постконтактному періоді. В клінічних дослідженнях визначена ефективність загальноприйнятого комплексу реабілітаційної терапії та запропоновано лікувальний саногенетичнообумовлений комплекс, який дозволяє її підвищити.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відповідності до завдання науково-технічної програми ДКНТ 0.74. 08 на 1986/90 гг. ''Розробити та впровадити методи і засоби, що забезпечують подальше підвищення безпеки та оздоровлення умов праці в народному господарстві, згідно з підзавданням 09.05.Д ''Розробити пропозиції по диспансеризації хворих професійними захворюваннями'. В руслі цих завдань виконувалась НДР ВН. 14.02. 0053.88 (N держреєстрації 01.8. 80044504) ''Шляхи удосконалення диспансеризації гірничих робітників з вібраційною хворобою та її ускладненнями”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІБРАЦІЙНА ХВОРОБА У ПІДЗЕМНИХ ГІРНИЧИХ РОБІТНИКІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ КОНТАКТУ З ВІБРАЦІЄЮ (клініка, діагностика,реабілітація)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок