Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення і розвиток сільськогосподарської науки та освіти в університеті святого Володимира (1834-1917)

Становлення і розвиток сільськогосподарської науки та освіти в університеті святого Володимира (1834-1917)

Назва:
Становлення і розвиток сільськогосподарської науки та освіти в університеті святого Володимира (1834-1917)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,29 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти і науки України
Державний вищий навчальний заклад “
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
Костенко Оксана Олексіївна
УДК [001+378] : 63:378.4 (091) „18/19”
Становлення і розвиток сільськогосподарської науки та освіти в університеті святого Володимира (1834-1917)
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Переяслав-Хмельницький – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Капелюшний Валерій Петрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії
для гуманітарних факультетів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Новиков Микола Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри металофізики
кандидат історичних наук
Чайка Наталія Григорівна,
Українсько-арабський інститут
міжнародних відносин МАУП,
декан факультету заочної форми навчання
Провідна установа: Інститут історії України Національної академії наук України, відділ історії України ХІХ – поч. ХХ ст., м. Київ
Захист відбудеться “21” жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.053.01 у ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” (08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
(08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30)
Автореферат розісланий “20” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Ф. Глоба


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Здобувши політичну незалежність, наше суспільство опинилося перед необхідністю глибоких перетворень у всіх сферах життєдіяльності. Одними з першочергових постали питання розбудови організації вітчизняної науки й освіти відповідно до європейських стандартів. Сьогодні при комплексному розгляді історії розвитку галузевої науки та освіти України особливу зацікавленість викликають трансформаційні процеси, що відбувалися в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. У цей період вітчизняною аграрною наукою було накопичено не тільки цінний досвід, а й досягнуто значних успіхів світового рівня. Однак про більшість із них тривалий час не згадували, їх не досліджували, а тому й недооцінювали. Створення університетів було обумовлене господарським та культурно-політичним розвитком тогочасної Росії. З моменту започаткування вищої освіти в університетах впроваджувалося й вивчення аграрних дисциплін. В Україні систематична наукова робота в галузі сільського господарства розпочинається з появою перших університетів: Харківського (1805) і Київського (1834). Провідне місце в розвиткові аграрних наук в Україні займав Університет святого Володимира. Наукова спадщина вчених-аграріїв – професорів, викладачів і вихованців Київського університету – залишила глибокий слід в історії становлення та розвитку вітчизняної науки. З багатьох напрямів її вони були фундаторами у світовому контексті.
У сучасних умовах є всі підстави та можливості ствердити доробок вітчизняних учених, окремих установ та наукових шкіл. Традиції, наукові здобутки перших галузевих наукових осередків, що створювалися при університетах, широко використовуються сільськогосподарськими науково-дослідними установами України і нині. Рівень наших знань з історії становлення вітчизняної аграрної науки, на жаль, залишається недостатнім. Узагальнюючі праці з історії перших вітчизняних аграрних наукових центрів а також провідних напрямів, створених вітчизняними вченими-аграріями, практично відсутні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Становлення і розвиток сільськогосподарської науки та освіти в університеті святого Володимира (1834-1917)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок