Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> становлення та розвиток Політичних виборів в Україні (управлінський аспект)

становлення та розвиток Політичних виборів в Україні (управлінський аспект)

Назва:
становлення та розвиток Політичних виборів в Україні (управлінський аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,58 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Шкурат Іван Вікторович
УДК 324:35.074
становлення та розвиток
Політичних виборів в Україні
(управлінський аспект)
25.00.01 – теорія та історія
державного управління
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор філософських наук, професор
Ребкало Валерій Андрійович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України,
завідувач кафедри політології.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Рибачук Микола Филимонович,
Центральна виборча комісія,
член Центральної виборчої комісії;
доктор наук з державного управління, доцент
Чукут Світлана Анатоліївна,
Українська Академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри інформаційної політики.
Провідна установа – | Національний інститут стратегічних досліджень, відділ політичних і гуманітарних досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться 11 червня 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 10 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зростання ролі народу як єдиного джерела влади й державотворення в Україні вимагає дослідження проблем, пов’язаних з удосконаленням процесів політичних виборів.
В умовах посилення впливу вибору громадян на прийняття політичних рішень і формування демократичної правової держави особливої актуальності набувають питання щодо оптимізації технологій виборчих процесів.
Демократія, як політичний режим, передбачає формування представницьких органів влади за допомогою виборів. Історичний досвід свідчить про посилення їх ролі у житті суспільства, оскільки за суттю вони є механізмом контролю й участі громадян в управлінні державою.
Завданням демократичної держави є забезпечення політичної стабільності, здійснення владних повноважень, визначення політичного курсу, що відповідає потребам і сподіванням широких верств населення й здійснюється через інститут виборів до органів державної влади й місцевого самоврядування. За умов недостатньо розвинутих структур громадянського суспільства й стабільної правової держави вибори виконують надзвичайно важливу роль сполучної ланки між політичною і громадською сферами суспільства.
За десять років незалежності Україна пройшла кілька етапів модернізації виборчої системи – від мажоритарної абсолютної до змішаної відносної більшості. Це є ознакою зміцнення демократичних засад політичної системи країни й утвердження повноцінно функціонуючих політичних інститутів у суспільстві. У теорії виборчого права один із найважливіших аспектів, що традиційно розглядаються експертами й законодавцями, є зв’язок між становленням інститутів демократії, правами людини й парламентаризмом.
Становлення й розвиток політичних виборів тісно пов’язані з розвитком державного управління. Демократія, як спосіб функціонування політичної системи суспільства, базується на визнанні народу головним джерелом влади, його права брати участь у вирішенні суспільних і державних справ і наділенні громадян широким колом політичних прав і свобод, що передбачає обрання представницьких органів державної влади й місцевого самоврядування шляхом загальних, рівних і прямих виборів при таємному голосуванні. Вибори – головний інструмент формування, визнання, підтвердження легальності політичної системи й політичного режиму. Визначення загальних принципів, тенденцій формування, історичних закономірностей, соціально-технологічних механізмів політичних виборів є надзвичайно актуальним для галузі науки “державне управління”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: становлення та розвиток Політичних виборів в Україні (управлінський аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок