Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ВАКУУМНОГО ГІДРОЛАЗЕРНОГО МАСАЖУ ТА МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ „УКРАЇНСЬКА ЙОДОВАНА” В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ІНСУЛІНЗАЛЕЖНОЮ ФОРМОЮ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ВАКУУМНОГО ГІДРОЛАЗЕРНОГО МАСАЖУ ТА МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ „УКРАЇНСЬКА ЙОДОВАНА” В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ІНСУЛІНЗАЛЕЖНОЮ ФОРМОЮ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ВАКУУМНОГО ГІДРОЛАЗЕРНОГО МАСАЖУ ТА МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ „УКРАЇНСЬКА ЙОДОВАНА” В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ІНСУЛІНЗАЛЕЖНОЮ ФОРМОЮ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство охорони здоров’я України
Український науково-дослідний інститут
медичної реабілітації та курортології
КОЛЕСНИК КОСТЯНТИН ЕДУАРДОВИЧ
УДК 616.379-008.64:616-08
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ВАКУУМНОГО ГІДРОЛАЗЕРНОГО МАСАЖУ ТА МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ „УКРАЇНСЬКА ЙОДОВАНА” В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ІНСУЛІНЗАЛЕЖНОЮ ФОРМОЮ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ
14.01.33 – курортологія та фізіотерапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у клінічному відділі Українського НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України і санаторії „Перемога” ЗАТ „Укрпрофоздоровниця”
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Пекліна Галина Петрівна, головний науковий співробітник відділу координації та перспектив розвитку медичної реабілітації в Україні, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Галіна Ірина Віталіївна, головний науковий співробітник клінічного відділу, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України.
- доктор медичних наук, професор Попік Галина Степанівна, завідувач кафедри сімейної медицини та загальної практики, Одеський державний медичний університет МОЗ України.
Провідна установа:
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра педіатрії з курсом фізіотерапії, м. Сімферополь.
Захист відбудеться 26 червня 2003 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 Українського НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України за адресою: 65014, Одеса, Лермонтовський провулок, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології за адресою: 65014, Одеса, Лермонтовський провулок., 6.
Автореферат розісланий 23 травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д.41.608.01
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Дмитрієва Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми
Цукровий діабет (ЦД) є одним з найпоширеніших захворювань, що вражає до 4% населення економічно розвинутих країн (Єфимов О.С., 2002; Комісаренко Ю.І., 2002).
В Україні ЦД є основною проблемою ендокринної патології, яку визначає значна кількість хворих та складність захворювання. (Приступюк О.М., 1999; Прудиус П.Г., 2000). За даними вчених (Боднар П.М. із співавтор., 1999), в нашій країні близько 1 млн. хворих на ЦД з яких 15-20% страждають на інсулінозалежну (ІЗЦД) та 80-85% інсулінонезалежну форму цукрового діабету (ІНЦД).
ІЗЦД у 20-50% дітей виявляється у віці 3-4, 11-14 років, що пов’язано із ростом організму, впливом стероїдів як антагоністів інсуліну, збільшенням контакту з інфекцією, емоційними стресами (Дєдов І.І. та ін., 1998; Ігнатенко Д.М., Войнилович В.А., 2001).
Ріст захворювань ЦД серед дітей та підлітків, складність і різноманітність його ускладнень, недостатня ефективність методів лікування, великі економічні затрати, пов’язані з наданням допомоги хворим, забезпеченням їх лабораторними дослідженнями та медикаментами визначили актуальність та соціальну значущість цієї проблеми. (Таскер Р., 2000; Єфимов А.С., 2002; Мельниченко Г., Анциферов М., 2002).
Значимими є питання можливості посилення компенсаторних процесів у організмі хворого на ЦД, мобілізації механізмів, які активізують саногенетичні реакції, що обгрунтовує використання в лікувально-реабілітаційному комплексі фізичних факторів, що справляють нормалізуючий вплив на гомеостаз, поліпшують центральний, периферичний та регіональний кровообіг, нормалізують нейрогуморальні та імунні реакції, функції центральної та вегетативної нервової системи, підвищують адаптацію організму в цілому, впливають на рівень глікемії і глюкозурії, процеси біосинтезу та секрецію інсуліну (Бабов К.Д. з співавт., 1995; Вакалюк І.П., 1996).
Безумовно, в інтеграції цих процесів головна роль належить вегетативній нервовій системі, що, в свою чергу, обгрунтовує актуальність відновлювального лікування з використанням медикаментозних та немедикаментозних засобів, що впливають на патогенетичні механізми ЦД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ВАКУУМНОГО ГІДРОЛАЗЕРНОГО МАСАЖУ ТА МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ „УКРАЇНСЬКА ЙОДОВАНА” В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ З ІНСУЛІНЗАЛЕЖНОЮ ФОРМОЮ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок