Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІАЦІЙНО-СТИМУЛЬОВАНІ ПРОЦЕСИ В КРИСТАЛАХ LiBaF3

РАДІАЦІЙНО-СТИМУЛЬОВАНІ ПРОЦЕСИ В КРИСТАЛАХ LiBaF3

Назва:
РАДІАЦІЙНО-СТИМУЛЬОВАНІ ПРОЦЕСИ В КРИСТАЛАХ LiBaF3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,17 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОНЦЕРН "ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ"
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Воронова Валерія Василівна
УДК 535.373. 2: [548.5: 546.34 '431'16]
РАДІАЦІЙНО-СТИМУЛЬОВАНІ ПРОЦЕСИ В КРИСТАЛАХ LiBaF3
Спеціальність 01.04. 10 - фізика напівпровідників і діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у науково-дослідному відділенні лужно-галоїдних кристалів Науково-технологічного концерну "Інститут монокристалів" НАН України
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук,
ГЕКТІН Олександр Вульфович,
науково-дослідне відділення лужно-галоїдних кристалів
НТК "Інститут монокристалів" НАН України,
завідувач відділом
Офіційні опоненти – доктор фізико-математичних наук,
ГАЛУНОВ Микола Захарович,
НТК "Інститут монокристалів" НАН України,
завідувач відділом
кандидат фізико-математичних наук,
ГРИЦИНА Василь Тимофійович,
Харківський державний університет,
доцент кафедри прикладної і
експериментальної фізики
Провідна установа – Національний університет
ім. І. Франка, м. Львів,
кафедра експериментальної фізики
Захист відбудеться "20" вересня 2000 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.169. 01 Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60, актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України.
Автореферат розісланий "18" серпня 2000 г.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 64.169. 01,
кандидат технічних наук Атрощенко Л. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук різних люмінесцентних перетворювачів іонізуючого випромінювання нараховує багато десятків років. Однак практика показала, що ідеальні сенсорні середовища не знайдені ні для жодного з сучасних застосувань. Тому пошук та дослідження нових матеріалів для сцинтиляторів, дозиметрів, запасаючих та лазерних засобів є актуальною проблемою.
Більша частина діелектричних неорганічних перетворювачів випромінювання становить собою двохскладові лужно-галоїдні сполуки. Разом з тим можливості удосконалення таких матеріалів практично вичерпані, а механізми запасання та перетворення в них енергії є класичними. Тому увага дослідників в останні роки поступово перемістилася в область вивчення більш складних систем і, зокрема, трьохскладових сполук. Одним з характерних представників такого роду систем є кристали зі структурою перовскіту типу АВХ3, де А - іон лужного металу, В - іон лужно-земельного металу, Х - галоїдний аніон. Найбільш показовий приклад флюороперовскіту, це - кристал KMgF3, в якому в залежності від типу активатора реалізуються, здавалось би, несумісні властивості - радіаційна стійкість, необхідна для сцинтиляційних застосувань, та ефективне запасання енергії, необхідне для дозиметричних та лазерних середовищ. Можна б було припустити, що інші кристали з цього класу сполук повинні мати властивості, характерні для перетворювачів іонізуючого випромінювання. Актуальний напрямок - вивчення взаємодії нейтронів з речовиною, підказав, що до складу таких матриць повинні входити іони літію. З точки зору потенційних практичних застосувань кращою була б речовина з досить великою густиною та високим ефективним атомним номером. Виходячи з цих міркувань, об’єктом дослідження був обраний трьохскладовий флюороперовскіт LiBaF3, який має відносно велику густину (5.24 г/см2) та ефективний атомний номер (Z=55). До моменту початку дослідження в літературі знаходили місце лише уривчасті та суперечливі дані про оптичні та сцинтиляційні властивості цього матеріалу.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Основні етапи роботи виконані в рамках Державних Науково-дослідних програм НАН України: 'Пошук-3" - "Дослідження електронних процесів і природи випромінювальних переходів в монокристалах зі структурою перовскіта" (№ держреєстрації 0196U006603), "Прийом" - "Люмінесцентні приймачі та перетворювачі опромінення на основі кристалів LiBaF3" (№ держреєстрації 0197V013768), "Аніон" - "Дослідження впливу змішаного (аніон-катіонного) легування на випромінювальні та безвипромінювальні втрати в сцинтиляторах AIBVII і АВХ3" (№ держреєстрації 0197V013768).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РАДІАЦІЙНО-СТИМУЛЬОВАНІ ПРОЦЕСИ В КРИСТАЛАХ LiBaF3

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок