Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

Загрузка...

МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ / сторінка 13

Назва:
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
І, нарешті, найголовніше: особистий продаж, що дозволяє перейти від стратегії агресивного "проштовхування" готових освітніх послуг на ринок до стратегії залучення споживачів до них, формування попиту. На жаль, саме прямий продаж освітніх послуг – досить слабка, невідпрацьована ланка в системі комунікацій на українському ринку.
Досліджено, що маркетинг освітніх послуг вимагає ще трьох додаткових елементів. Значення першого елемента – викладачів і обслуговуючого персоналу НЗ – не обмежується їхньою кваліфікацією і професіоналізмом. З точки зору маркетингу не менш важлива їхня поведінка поза навчальним закладом: доброзичливий стиль спілкування з учнями, студентами, чемність з їх батьками та іншими групами споживачів.
Другий елемент – матеріально-технічне забезпечення (МТЗ). Коли учні, студенти, батьки потрапляють у НЗ, то оцінюють корпуси, чистоту приміщень, інтер'єр, наявність аудиторій та обладнання їх комп'ютерами, технічними засобами навчання та меблями, забезпеченість студентів гуртожитком. Тобто МТЗ є невід'ємною частиною послуг, що надаються і допомагають у залученні цільової аудиторії.
Третій елемент – інноваційний, творчий процес, який ми розглядаємо як спосіб та технологію надання освітніх послуг. НЗ можуть розробити найвдосконаленіший технологічний процес опанування навчальних програм.
На рисунку 2 показано маркетинговий комплекс освітніх послуг для ВНЗ.
Рис. 2. Маркетинговий комплекс освітніх послуг
Маркетинговий комплекс ВНЗ становить безперечний інтерес для дослідження. Він є необхідною та важливою частиною діяльності вищого навчального закладу для зміцнення своїх позицій на ринку освітніх послуг.
У четвертому розділі "Аналіз і прогноз розвитку ринку надання освітніх послуг" на основі стратегії розкрито процедури оцінки стану та прогнозу розвитку ринку освітніх послуг. Проаналізовані різновиди ринків, їх місткість і шляхи поліпшення на них реалізації освітніх послуг.
Проблема професійно-трудового становлення молодого покоління, його фахової підготовки набуває важливого значення у період становлення в Україні ринкових відносин. Свідомий вибір професії, високий рівень спеціальної підготовки молоді є певною гарантією підвищення її конкурентоспроможності на ринку праці.
Аналіз основних мотивів молоді щодо отримання вищої освіти, проведений шляхом опитування в Київському національному економічному університеті, засвідчив, що найбільш важливими виявилися мотиви, пов'язані з отриманням статусу високоосвіченої людини, досягненням успіху в житті, отриманням професії та забезпеченням матеріального благополуччя.
Проведений аналіз показав, що ефективність професійної та трудової орієнтації студентів перш за все залежать від попиту на відповідну спеціальність на ринку праці, стимулювання праці за певними професіями та правильного вибору фаху для того, щоб після закінчення навчання не розчаруватись.
До найбільш характерних явищ сучасного суспільства може бути віднесена вторинна (понад основну роботу або й за її відсутності) зайнятість, що отримала велике розповсюдження.
Наведені способи оцінки поточного попиту сприяють вирішенню проблеми прогнозування попиту. Останній здійснюється кількома способами: опитуванням споживачів про їхні наміри; оцінкою посередників, ринковими тестами, методом екстраполяції. Проведення статистичного аналізу попиту дозволяє отримати кількісні оцінки, що впливають на число споживачів освітніх послуг. До цих чинників, як довів автор на основі дослідів, належать насамперед теоретичний рівень підготовки майбутнього студента, дохід сім'ї, вік, витрати на ОП тощо.
Існуючий дисбаланс економічної і соціальної сфери держави обумовлює необхідність проведення оперативного аналізу процесів і тенденцій, що надасть можливість випереджено приймати рішення в реальному масштабі часу, вирішувати проблеми та запобігати проявам негативних явищ, що виникають у сфері надання освітніх послуг і забезпеченні соціальної зайнятості випускників.
На підставі проведеного автором комплексного аналізу визначені причини труднощів щодо забезпечення соціальної зайнятості випускників вищих навчальних закладів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок