Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ / сторінка 16

Назва:
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
У результаті основні принципи маркетингу практично не впливають на поведінку суб'єктів ринку освітніх послуг, а їхні вчинки виявляються не системними, суперечливими і в результаті неефективними.
У дисертації запропонований порядок створення у ВНЗ спеціалізованих маркетингових підрозділів. Відділ маркетингу повинен бути підлеглим проректору з навчально-методичної роботи. При такому підході, по-перше, можна чекати значно більшого професіоналізму при проведенні маркетингових досліджень. По-друге, саме тут зосереджена інформація про значний пласт профільних робіт ВНЗ, у яких задіяний його професорсько-викладацький персонал і які дають початок багатьом тематичним освітнім послугам. По-третє, проректор з навчально-методичної роботи, залишається активним учасником процесу надання власне освітніх послуг, що безумовно має позитивно позначитися на професіоналізмі керівництва маркетинговою діяльністю у відношенні основної категорії об'єктів маркетингу навчального закладу (рис. 3).
Відділ маркетингу може виступити відповідальним виконавцем, замовником і координатором маркетингових досліджень і розробок, взаємодіючи з виконавцями як у колективі ВНЗ (тобто з факультетами, кафедрами, окремими викладачами та науковими співробітниками), так і за його межами.
Рис. 3. Організаційна структура управління
і реалізації маркетингової діяльності у ВНЗ
Розроблено рекомендації щодо незалежної експертизи навчальних закладів. На підставі проведеного комплексного аналізу факторів впливу на якість навчального процесу запропоновано методику визначення рейтингової оцінки ВНЗ з напрямів підготовки і спеціальностей, щодо якості та умов надання ними освітніх послуг.
У результаті проведеного аналізу, систематизації та групування показників, які впливають на якість та умови надання освітніх послуг, автором розроблена та подана ієрархічна структура критеріїв оцінювання. Найнижчий рівень наведеної ієрархії містить деталізовані показники, що прямо чи опосередковано впливають на якість та умови надання освітніх послуг ВНЗ або свідчать про результати його освітньої діяльності. Ієрархію завершує інтегрований показник рейтингу ВНЗ (рис. 4).
Рис. 4. Рівні ієрархії показників визначення рейтингу ВНЗ
Запропонована в даній роботі методика, інструментарій, а також розроблена система критеріїв якісної та кількісної оцінки освітньої діяльності ВНЗ і гнучкий механізм визначення їх вагових коефіцієнтів дозволяють всебічно і максимально об'єктивно визначити позиції ВНЗ в порівняння з іншими у заданій вибірці.
Розроблений автором підхід допускає низку модифікацій. Якщо вибірку складають ВНЗ конкретного напряму підготовки фахівців та певного освітньо-кваліфікаційного рівня, то забезпечується більша об'єктивність результату.
ВИСНОВКИ
Дисертація містить постановку та теоретичні засади розв'язання нової наукової проблеми – визначення сутності та змісту маркетингового підходу до управління діяльністю суб'єктів ринку в сфері освіти послуг в Україні.
Проведене дослідження підтверджує актуальність усіх аспектів порушеної в дисертації теми, відповідає поставленій меті та задачам, чітко окреслює необхідні умови і шляхи практичної реалізації отриманих результатів.
1. Перехід економіки України на ринкові засади об'єктивно вимагає врахування цих процесів у сфері освітніх послуг. Аналіз досвіду держав з розвиненою ринковою економікою показує, що поєднання державних та ринкових інструментів регулювання сфери освіти посилює її ефективність. У трансформаційний період в умовах недостатності державної підтримки освіти в Україні особливо актуальною є необхідність впровадження маркетингу в систему управління навчальними закладами всіх форм власності. Саме він допоможе зробити ринок освітніх послуг, що стихійно формується в державі, цивілізованим, пропозицію цих послуг адекватною попиту і його перспективам, і забезпечити навчальним закладам гарантований розвиток. Маркетинг у сфері освіти формує особливі відносини з кінцевим споживачем-особистістю, сприяє упорядкуванню її розвитку, активізує потреби в освітніх послугах в цілому і цим сприяє нарощуванню інтелектуального потенціалу держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок