Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ / сторінка 17

Назва:
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

2. Аналіз теоретичних засад та тенденцій розвитку маркетингового середовища дозволив обґрунтувати зміст та сутність концепції соціально-відповідального маркетингу в сфері освіти. Місія такого маркетингу полягає в формуванні і реалізації стратегії нарощування цінності людини. Окреслений в дисертації склад суб'єктів ринку освітніх послуг дозволяє визначити та узгодити їх інтереси та зменшити витрати суспільства на цю сферу. Запропоновані в дисертації принципи і методи маркетингу в сфері освіти підвищують якість управління навчальними закладами; наведені характеристики особливостей освітніх послуг допомагають позначити цільові орієнтири маркетингової діяльності навчальних закладів, насамперед – середньої, вищої і післядипломної освіти.
3. Запропоноване науково-теоретичне обґрунтування маркетингу освітніх послуг забезпечить формування філософії, стратегії і тактики, а також технології соціального ринкового мислення; взаємодії навчальних закладів різних форм власності; особистостей, які навчаються; організацій-споживачів та органів державного і місцевого управління освітою і посередницьких структур.
4. Проведені в дисертації обґрунтування та узагальнення показали, що маркетинг освітніх послуг у цільовому відношенні визначається довгостроковими економічними і соціальними інтересами всіх суб'єктів, включаючи відтворення національного інтелектуального потенціалу. Особливості маркетингу освітніх послуг виявлені в роботі з опорою на їхню специфіку і винятковість "вихідного матеріалу" сфери освіти – особистості, котра навчається та відіграє визначальну роль у ринковому виборі, у тому числі технологій і умов їхнього надання, активно бере участь у самому процесі надання освітніх послуг.
5. Основоположний принцип маркетингу, що ставить у центр уваги споживача, розкритий автором як орієнтація освіти на прирощення цінності людини. Дія цього принципу посилюється і збагачується дотриманням інших принципів, що характеризують відношення до споживачів як до активних співучасників процесу надання освітніх послуг, впровадженням механізму формування і реалізації стратегії маркетингу, управління навчальними закладами в руслі маркетингового підходу і функціонування відкритих систем. Перспективність цього підходу зумовлена його можливістю формувати і нарощувати попит на освітні послуги в міру їхнього надбання, з урахуванням ієрархії потреб різних категорій споживачів.
6. У дисертації стратегію маркетингу для навчального закладу визначено як докладний всебічний план досягнення його цілей. Обґрунтована в роботі стратегія соціально-відповідального маркетингу дозволяє дати відповіді на запитання: які освітні послуги виводяться на ринок, у якому асортименті та за якими цінами; на якого споживача (тобто на який сегмент ринку) вони розраховані; які умови необхідно створити для продажу освітніх послуг на запланованому рівні; яких економічних результатів очікують учасники ринку і які витрати для цього потрібні.
7. Соціально-відповідальний маркетинг здатний виступити засобом розв'язання суперечностей між швидкими темпами змін у державі і повільними темпами динаміки освіти, бути ефективним інструментом узгодження попиту на освіту і пропозиції відповідних послуг, каталізатором їхнього розвитку.
8. Категорія "освітня послуга" вищого навчального закладу трактується як комплексна категорія, що включає в себе такі складові елементи: освітньо-кваліфікаційну характеристику (яка встановлює вимоги до освітнього рівня і галузеві кваліфікаційні вимоги до соціально-виробничої діяльності); освітньо-професійну програму (яка визначає нормативну частину змісту навчання, встановлює вимоги до змісту, обсягу та рівня освітньої і професійної підготовки фахівців відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня певної спеціальності); системи оцінки знань студентів шляхом проміжного контролю; систему, направлену на вироблення професійних навичок; засоби діагностики, які використовуються для атестації випускників ВНЗ.
9. Концептуальні розробки дисертації конкретизовані комплексом конкретних інструментів, що дозволяють досліджувати і сегментувати ринок, проектувати потрібний йому асортимент і якість освітніх послуг, формувати й оптимізувати стратегію і тактику навчального закладу, вирішувати проблеми ціноутворення і комунікацій освітніх послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок