Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

Загрузка...

МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ / сторінка 2

Назва:
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
В наукових публікаціях не відображена система категорій маркетингу освітніх послуг. Відсутні роботи, в яких аналізуються процеси становлення та розвитку сучасних ефективних форм організації відносин споживачів та виробників освітніх послуг, управління їхньою діяльністю. Не розроблені системи конструктивних принципів, які дозволяли б синтезувати методи та інструменти прийняття стратегій маркетингу, а також теоретичні й практичні засади маркетингового комплексу для навчальних закладів. Інформація не розглядається як рівноправний ресурс формування плану маркетингу.
Вирішення названих проблем дозволить перевести стихійний розвиток окремих навчальних закладів у науково керований, підвищить їх конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг і тим самим на високому якісному рівні реалізує завдання державної політики щодо задоволення освітніх потреб громадян України.
Таким чином, об'єктивно необхідним і нагальним стає вирішення проблеми розробки теоретичних і методологічних засад маркетингу освітніх послуг в умовах трансформаційного періоду економіки, який відрізняється структурною трансформацією вищої освіти за напрямами, освітньо-кваліфікаційними рівнями, спеціальностями і спеціалізаціями підготовки фахівців, відповідно до суттєвих якісних і кількісних змін попиту на ринку праці. Цим обумовлюється актуальність теми дисертації та її значення для економічного розвитку освіти в Україні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Київського національного економічного університету на замовлення Міністерства освіти і науки України для Управління ліцензування та акредитації. Автор була керівником науково-дослідної роботи “Аналіз сучасного стану та оптимізація процесу ліцензування та акредитації економічних спеціальностей вищих навчальних закладів” (номер державної реєстрації 0100U000564 від 18.05.1999 р.), у якій досліджувався досвід оцінки надання освітніх послуг вищими навчальними закладами та розроблялися нормативно-рекомендаційні документи щодо удосконалення експертного оцінювання надання цих послуг відповідно до державних стандартів вищої освіти.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертації є розробка методологічних засад комплексу інструментів маркетингу й організаційно-управлінських заходів для його реалізації на ринку освітніх послуг України, що формується.
Реалізація поставленої мети обумовила такі задачі дослідження:
обґрунтувати необхідність та перспективність формування та реалізації потенціалу маркетингу в сфері освіти в трансформаційний період економіки України;
сформулювати концепцію і категоріальний базис соціально-відповідального маркетингу освітніх послуг;
визначити та обґрунтувати базові принципи маркетингу в сфері освіти з урахуванням її відмінних особливостей;
розробити технологію формування, реалізації, оцінки й оптимізації стратегій маркетингу навчальних закладів;
розробити методичний підхід до обґрунтування комплексу інструментів маркетингових досліджень і дій у сфері освіти;
розробити методику визначення рейтингової оцінки вищого навчального закладу на ринку освітніх послуг;
обґрунтувати організаційну структуру маркетингової діяльності навчальних закладів з урахуванням ситуаційних особливостей, заходів підтримки цієї діяльності з боку органів управління та громадських організацій.
Об'єкт дослідження – ринок освітніх послуг.
Предмет дослідження – сутність та зміст маркетингового підходу до сфери освіти, можливості його розвитку та практичного використання.
Методи дисертаційного дослідження. У дисертації використовується системний метод наукового пізнання, згідно з яким усі явища та процеси розглядаються й аналізуються у взаємозв'язку, взаємозалежності та розвитку з метою досягнення наперед заданого корисного результату. Такий підхід сприяє застосуванню методу аналізу та синтезу для дослідження всього життєвого циклу надання освітніх послуг в умовах трансформаційного періоду розвитку суспільства, а також опрацюванню теоретичних засад вироблення, реалізації та оптимізації стратегій маркетингу навчальних закладів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок