Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ / сторінка 6

Назва:
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
); Першій Всеукраїнській науково-практичної конференції "Маркетингові дослідження в Україні" (Ялта, 2001 р.); Міжнародній науковій конференції "Теорія і практика переходу до ринку: економічно-правовий, міжнародний та інформаційно-технологічний аспекти" (м. Кошиця, Братиславський економічний ун-т, 2001 р.), IV Міжнародній науковій конференції "Проблеми економічної інтеграції України в Європейський союз: європейські порівняльні студії" (Форос. Тернопільська академія народного господарства, 2001 р.).
Публікації. Основні положення та найважливіші результати дисертаційного дослідження опубліковані автором самостійно та у співавторстві в 33 наукових працях. Загальний обсяг опублікованого матеріалу, який належить особисто автору, становить 22,4 друкованого аркуша, у тому числі: 1 монографія, 20 статей у наукових фахових виданнях і тези 7-ми доповідей та виступів на конференціях.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна викладено на 361 сторінці основного тексту. Робота складається зі вступу, п'яти розділів, висновків, списку використаної літератури. Матеріали дисертації проілюстровано 2 схемами, 26 таблицями та 27 рисунками. Список літературних джерел налічує 168 найменувань.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ
У вступі викладено доцільність розробки наукової проблеми, обґрунтовано актуальність теми дисертаційного дослідження, відображено основну мету і задачі дослідження, визначено положення наукової новизни, представлено теоретичне і практичне значення одержаних результатів, їх апробація.
У першому розділі – "Аналіз впливу ринкового середовища на маркетинг освітніх послуг" – розглянуто і проаналізовано комплекс маркетингових елементів на ринку освітніх послуг.
У дисертації показано, що конкретизація сутності маркетингу в сфері освіти відбувається через послідовний аналіз великого комплексу елементів і аспектів. Це насамперед суб'єкти маркетингових відносин і функції цих суб'єктів на ринку; сфера дії й об'єкти маркетингу освітніх послуг; цільова орієнтація і проблемний зміст.
У роботі автор обґрунтовує, що суб'єктами ринкових відносин мають бути визначені не тільки навчальні заклади як виробники освітніх послуг, а й споживачі (окремі особистості, підприємства, організації, фірми), широкі кола посередників (служби зайнятості, біржі праці, органи ліцензування і акредитації навчальних закладів та ін.), а також державні та суспільні структури, які мають відношення до просування освітніх послуг на ринок. Особливу роль серед суб'єктів маркетингу освітніх послуг відіграє особистість учня, абітурієнта, студента, слухача. Це єдиний кінцевий споживач освітніх послуг, який відрізняється від інших споживачів тим, що використовує освітній потенціал не тільки для створення і отримання благ, але і для прямого задоволення своїх потреб, у першу чергу пізнавальних.
Інші споживачі освітніх послуг – підприємства, організації, фірми на відміну від особистості виступають проміжними, а не кінцевими споживачами, але якраз вони формують попит і пред'являють його.
У функції навчальних закладів входить формування пропозицій, виробництво, розподіл та комунікації освітніх послуг на ринку. Це визначає їх найбільший інтерес до маркетингу освітніх послуг.
Посередницькі структури на ринку освітніх послуг (служби зайнятості, біржі праці, освітні фонди, асоціації навчальних закладів, науково-методичні центри, засоби масової інформації та ін.) допомагають активному розподілу освітніх послуг на ринку та виконують такі функції як: інформування, надання консультацій, участь в акредитації, організація збуту освітніх послуг та ресурсної підтримки сфери освіти.
Роль держави і її органів управління має особливе значення в маркетингу освітніх послуг порівняно з маркетингом інших товарів і послуг. До традиційних для ринкових країн маркетингових функцій держави як правило відносять правовий захист суб'єктів маркетингу (насамперед споживачів) від монополізму, несумлінності в бізнесі та рекламі, забезпечення якості освітніх послуг, ведення статистики, сприяння проведенню масштабних ринкових досліджень та т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок