Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

Загрузка...

МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ / сторінка 8

Назва:
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Цей принцип конкретизується і збагачується іншими принципами, що розкривають відношення навчальних закладів до споживачів як до активних співучасників процесу надання освітніх послуг, механізму формування і реалізації маркетингової стратегії, керування в руслі маркетингового підходу і функціонування відкритих систем. Маркетинг у сфері освіти активно використовує широкий арсенал методів сучасної науки, базується на ринкових дослідженнях і дозволяє розкрити і реалізувати одну з головних переваг освіти – можливість формувати і нарощувати попит на освітні послуги в міру їхнього отримання, з урахуванням ієрархії потреб різних категорій споживачів.
У роботі розкриті сутність, роль, структура і зміст навколишнього макросередовища освіти як сукупності суб'єктів і факторів, що активно впливають на кон'юнктуру ринку і дієвість маркетингу на ньому. У дисертації проаналізовані фактори широкого соціального плану: політичні, правові, демографічні, науково-технічні, соціокультурні та ін. Практично всі розглянуті фактори і тенденції діють дуже жорстко, багато в чому несприятливо для перспектив ринку освітніх послуг. Проте це аж ніяк не означає, що маркетингу тут немає місця, – навпаки; автор робить висновок, що саме тому тут необхідний активний маркетинг, який цілеспрямовано формує перспективний попит у напрямку створення нових гуманістичних потреб, усвідомлення яких означатиме і новий масштаб попиту на знання, на освітні послуги, а отже – і адекватну стратегію маркетингу освітніх послуг. Суспільству потрібні структури, які б не тільки аналізували ситуацію, кон'юнктуру ринку освітніх послуг, але і координували пропозиції послуг і попит на них.
Мікросередовище освіти представлене силами (конкретними організаціями та особами), що стосуються безпосередньо даного суб'єкта маркетингу та його можливостей. Суб'єкт маркетингу здатний частково контролювати і навіть регулювати мікросередовище. Принаймні, він спроможний вибрати на ринку тих, з ким йому належить налагоджувати відносини (якщо, звичайно, це дійсно ринок і можливість вибору на ньому існує). Тому аналізувати мікросередовище можна або стосовно конкретного суб'єкта ринку (вищого навчального закладу, іншої освітньої установи), або у більш узагальненому плані – на рівні моделювання.
Настав час переусвідомити цілі й цінності середньої і вищої школи. Традиційно вони реалізовували доктрину соціального замовлення. Сучасна роль середньої і вищої школи бачиться в іншому – у формуванні нових гуманістичних потреб, усвідомлення яких забезпечуватиме зростання масштабів попиту на знання, на освітні послуги як товар, а отже, і нової стратегії маркетингу.
Сегментація ринку освітніх послуг дає можливість його комплексного дослідження, яким охоплюються всі основні суб'єкти маркетингових досліджень: цільові групи споживачів, можливі конкуренти, асортимент і якість самих освітніх послуг, ціноутворення, розподіл і комунікацій освітніх послуг на ринку, а також власні можливості і ресурси навчальних закладів. Необхідна для сегментації ринку інформаційно-аналітична робота об'ємна і багатопланова, але зрештою дозволяє вийти на розробку і здійснення оптимальної маркетингової стратегії і тактики поведінки на ринку.
У дисертації обґрунтована необхідність використання трьох видів сегментації ринку освітніх послуг: за групами споживачів, за параметрами освітніх послуг та за конкурентами.
Запропонована характеристика трьох основних специфічних типів споживачів, що утворюють відповідні ринки: споживачі-особистості, споживачі-роботодавці (підприємства й організації різних форм власності), органи державного і місцевого управління освітою.
Сегментація за параметрами освітніх послуг, до яких відносяться напрями підготовки, рівень фундаментальності і глибини спеціалізації, форми навчання, його терміни, методи, прийоми, що використовуються, дає споживачу-особистості можливість вибору навчального закладу.
Сегментація ринку за навчальними закладами-конкурентами націлена на порівняння власне ринкових якостей, властивостей і характеристик освітніх установ і пропонованих ними освітніх послуг.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок