Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

Загрузка...

МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ / сторінка 9

Назва:
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Підсумком роботи із сегментації ринку повинен стати вибір оптимальних для навчального закладу сегментів. Це дозволить відповідним чином формувати і коректувати асортимент, обсяги і якість освітніх послуг, у цілому маркетингову стратегію і тактику поведінки на ринку, про що йтиметься у наступних розділах.
У другому розділі "Розробка стратегій маркетингу для навчальних закладів" – визначено маркетингову стратегію, яку має виробити кожен навчальний заклад, і план її реалізації; розроблено класифікацію і сформульовано категоріальний базис, запропоновано методологію оцінки, добору й оптимізації варіантів стратегії маркетингу освітніх послуг; синтезовано формування плану маркетингу для навчального закладу.
Визначаючи місце стратегії маркетингу в системі управління вищого навчального закладу, необхідно зазначити, що він розглядається як компонент системи його функціональних стратегії.
Основне призначення стратегії маркетингу полягає в тому, щоб взаємоузгодити маркетингові цілі ВНЗ з його можливостями, вимогами споживачів (абітурієнтів, студентів, слухачів), використати слабкі позиції конкурентів та свої конкурентні переваги. Процес формування стратегії маркетингу ВНЗ представлено на рис. 1.
Рис. 1. Формування стратегії маркетингу ВНЗ
Рис. 1 унаочнює, як всі елементи тісно пов'язані між собою. Однакова ціль може бути досягнута реалізацією різних стратегій маркетингу. Різноманітність стратегій маркетингу пояснюється різницею в складових елементах, а саме: конкурентних позиціях ВНЗ, маркетингових цілях, фінансових, технологічних, комп'ютерних можливостях та кадровому забезпеченні (професорсько-викладацький склад).
Під поняттям "стратегія маркетингу" автор розуміє докладний всебічний план досягнення маркетингових цілей. Показано, що обрана стратегія маркетингу є відповіддю на запитання: які освітні послуги потрібно пропонувати на ринку, у якому асортименті та за якими цінами; на якого споживача (тобто на який сегмент ринку) вони розраховані; які умови необхідно створити для продажу освітніх послуг на запланованому рівні; яких економічних результатів очікують учасники ринку та які витрати для цього потрібні. У найбільш широкому значенні це – сформований за допомогою низки домінуючих принципів комплекс конкретних цілей маркетингу на певний період і відповідних рішень щодо вибору і агрегатування засобів (інструментів) навчального закладу і здійснення на ринку орієнтованої на ці цілі ділової активності. Вибір стратегії маркетингу визначається положенням, потенціалом і традиціями діяльності навчального закладу на ринку освітніх послуг, специфікою товару, кон'юнктурою ринку. Багато чого, природно, залежить від структури і методів управління навчальним закладом, від особистостей керівника і інших осіб, причетних до управління.
Стратегія конкретизується в планах маркетингових дій, підкріплюється відповідним бюджетом, втілюється через організацію маркетингу і подальше управління ним. Результатом стратегічного маркетингового планування є план маркетингу, який включає в себе наступні складові: аналіз ситуації на ринку ОП; визначення цільових ринків; формування маркетингових цілей; визначення стратегії маркетингу; вибір змісту маркетингового комплексу; організація та реалізація маркетингу; моніторинг.
Cаме формування конкретних завдань для оперативного управління ВНЗ, які випливають зі стратегічного маркетингового плану, є одним із найважливіших компонентів системи управління. Стратегія маркетингу повинна перетворювати маркетингові можливості на високу результативність роботи навчальних закладів.
Запропоновано всі можливі види стратегій маркетингу навчальних закладів класифікувати за критеріями:
·
логіка походження і розвитку, традиції навчального закладу;
· сформовані і потенційні особливості попиту;
· розміри НЗ, його абсолютна і відносна частка на ринку, пов'язані з ними сподівання на прибуток чи обсяги фінансування, а також ступінь ринкової активності.
В економічній літературі немає єдиної думки щодо класифікації стратегій маркетингу в сфері освіти.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок