Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ ПРИ АБСЦЕСІ МАТКОВОЇ ТРУБИ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ

ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ ПРИ АБСЦЕСІ МАТКОВОЇ ТРУБИ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ

Назва:
ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ ПРИ АБСЦЕСІ МАТКОВОЇ ТРУБИ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. АКАДЕМІКА О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
КУШНІР СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 618.13-002-07-08-039.73-084-089
ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ
ПРИ АБСЦЕСІ МАТКОВОЇ ТРУБИ
У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ
14.01.01 - Акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, Чурілов Андрій Вікторович, завідувач кафедри акушерства і гінекології №1 Донецького Державного медичного університету ім.М.Горького, завідувач відділом відновлення репродуктивної функції Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН і АМН України, доктор медичних наук, професор Степанковська Галина Костянтинівна, кафедра акушерства і гінекології №1 Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.
доктор медичних наук, професор Камінський В’ячеслав Володимирович, головний акушер-гінеколог Міністерства охорони здоров'я України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та репродуктології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.
Провідна установа:
Український Науково-Дослідний Інститут педіатрії, акушерства та гінекологі, відділення ендокринної гінекології.
Захист відбудеться 15.12. 2005 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (01030, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. Академіка О.О.Богомольця (01057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 14.11. 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н, доцент Я.М.Вітовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В структурі гінекологічної патології хронічні запальні процеси в маткових трубах займають одне з перших місць і приводять не тільки до втрати специфічних функцій жіночого організму, але і до інвалідізації хворих, у результаті чого жінки втрачають працездатності й генеративній функції (Абу Гтейш Хелал, 1998; Бодяжина В.И., Сметник В.П.,Тумилович Л.Г., 2000; Кулаков В.И., 2001).
Дані про частоту абсцесу маткової труби суперечливі. Поліморфізм клінічної симптоматології, спізніла чи непрофільна госпіталізація пацієнток і, що саме головне, відсутність системного підходу в оцінці тяжкості перебігу абсцесу маткової труби, визначають труднощі діагностики і вибору оптимальної програми лікування хворих (Савельева Г.М., Бреусенко В.Г., 2004).
У Міжнародній статистичній класифікації хвороб і проблем, пов'язаних зі здоров'ям (10-й перегляд) серед запальних хвороб жіночих тазових органів (N70-N77) виділяють: абсцес маткової труби.
У сучасній літературі немає чіткого розмежування піосальпінксу й абсцесу маткової труби не зважаючи на існування даної нозології (Стрижаков А.Н., Подзолкова Н.М., 2003).
Піосальпінкс характеризують як обмежене скупчення гною в матковій трубі. Найчастіше піосальпінкс - результат гострого сальпінгіту. У той же час, абсцес - порожнина заповнена гноєм і відмежована від навколишніх тканин і органів піогенною мембраною, яка є наслідком хронічного рецидивуючого запального процесу в матковій трубі. Оболонку абсцесу, яка продукує гній, називають піогенною мембраною (Петровский Б.В., 2002).
З огляду на сучасні представлення про морфогенез хронічних запальних захворювань придатків матки, група хронічних сальпінгітів є неоднорідною та включає в себе хронічний сальпінгіт, що при обмеженому скупченні гною в матковій трубі утворює піосальпінкс, коли при відповідній адекватній консервативній терапії можливе відновлення морфофункціонального стану маткової труби й абсцес маткової труби, коли в результаті облітерації воронки маткової труби і порушенні її прохідності відбувається формування абсцесу з повною втратою її морфофункціональних здібностей (Подзолкова Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ ПРИ АБСЦЕСІ МАТКОВОЇ ТРУБИ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок