Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНА ДІЯ НА СТРУКТУРУ ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ І ДИНАМІКУ ФІЛЬТРАЦІЇ В НИХ ВУГЛЕВОДНЕВИХ ФЛЮЇДІВ

ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНА ДІЯ НА СТРУКТУРУ ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ І ДИНАМІКУ ФІЛЬТРАЦІЇ В НИХ ВУГЛЕВОДНЕВИХ ФЛЮЇДІВ

Назва:
ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНА ДІЯ НА СТРУКТУРУ ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ І ДИНАМІКУ ФІЛЬТРАЦІЇ В НИХ ВУГЛЕВОДНЕВИХ ФЛЮЇДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,63 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
імені І.М. Францевича
Сизоненко Ольга Миколаївна
УДК 622. 24: 537. 528
ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНА ДІЯ НА СТРУКТУРУ
ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ І ДИНАМІКУ ФІЛЬТРАЦІЇ В НИХ
ВУГЛЕВОДНЕВИХ ФЛЮЇДІВ
 
Спеціальність 05. 02. 01 – Матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті імпульсних процесів і технологій НАН України, м. Миколаїв.
Науковий консультант: доктор технічних наук
Райченко Олександр Іванович,
завідувач відділу фізики взаємодії
концентрованих потоків енергії з матеріалами
Інституту проблем матеріалознавства НАН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Подчерняєва Ірина Олександрівна,
провідний науковий співробітник
відділу конструктивної кераміки і керметів
Інституту проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевіча НАН України, м. Київ;
доктор технічних наук, професор
Рудь Віктор Дмитрович,
директор Навчально-науково-виробничого інституту інженерних та інформаційних технологій при Луцькому державному технічному університеті, м. Луцьк;
доктор технічних наук, професор
Струтинський Василь Борисович,
завідувач кафедри конструювання станків і машин НТУУ "Київський політехнічний інститут", м. Київ.
Провідна установа: Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, відділ комп’ютерного матеріалознавства надтвердих композиційних матеріалів для породоруйнівних інструментів.
Захист дисертації відбудеться “19” березня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.03 при Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ–142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ–142, вул. Кржижанівського, 3.
.Автореферат розісланий “24” січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Р.В.Мінакова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Структура пористих матеріалів природного і техногенного походжень при фільтрації через них рідин змінюється у зв'язку із забрудненням пор різними видами відкладень, як крихкими, так і в’язкопластичними. Такі явища характерні для більшості сучасних технологій: при тонкому очищенні рідких і газових середовищ; при переміщенні вуглеводневих флюїдів у капілярно-пористих середовищах, при їх транспортуванні та первинній підготовці у ході переробки нафти в нафтовій промисловості; при очищенні різних рідин у гідрогеології; у санітарній техніці; у фармакологічному виробництві та ін.
Необхідно зазначити, що в пористих матеріалах природного походження - грунтах і гірських породах, самі процеси циркуляції флюїдів - нафти і супутніх рідких компонентів, призводять до зміни тиску. У свою чергу, зміна тиску обумовлює формування напруженого стану, в якому, окрім всебічних напружень, діють також компоненти дотичних напружень, що в цілому формують складний напружений стан, особливо в місцях видобутку нафти. Тому впливати на структуру пористих матеріалів і динаміку фільтрації в них вуглеводневих флюїдів неможливо без урахування цих складних процесів, які супроводжують фільтрацію нафти з пористих гірських порід.
Специфіка цих процесів ускладнюється тим, що вказаний напружений стан формує необоротні деформації в пористому середовищі, які, у свою чергу, впливають на процеси фільтрації нафти і змінюють поле швидкостей добувного устаткування. Одна з основних задач, яка виникає при цьому – це управління процесами деформації пористого середовища, насиченого нафтою.
Слід зазначити, що проблема необоротних деформацій пористого середовища є самостійним об'єктом досліджень. Істотний внесок в цю область вносять роботи, що стосуються об'єктів і технологій сучасного матеріалознавства, в тому числі, порошкової металургії. Розроблено наукові основи технології пресування порошків, які створюють надійне обґрунтування для опису і прогнозування необоротних деформацій пористих середовищ (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНА ДІЯ НА СТРУКТУРУ ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ І ДИНАМІКУ ФІЛЬТРАЦІЇ В НИХ ВУГЛЕВОДНЕВИХ ФЛЮЇДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок