Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделювання процесів переносу в надшаровому просторі реактора з циркулюючим киплячим шаром

моделювання процесів переносу в надшаровому просторі реактора з циркулюючим киплячим шаром

Назва:
моделювання процесів переносу в надшаровому просторі реактора з циркулюючим киплячим шаром
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний технічний університет України
"Київський політехнІчний інститут"
Рохман Болеслав Борисович
УДК 532.529:536.46:662.62
моделювання процесів переносу
в надшаровому просторі реактора з циркулюючим
киплячим шаром
Спеціальність 05.14.06 - технічна теплофізика і промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-технічному центрі вугільних енерготехнологій НАН та Мінпаливенерго України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Шрайбер Олександр Авраамович
Інститут загальної енергетики НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кєсова Любов Олександрівна
Національний технічний університет України "КПІ",
завідувач кафедри теплоенергетичних установок
теплових та атомних елекростанцій
кандидат технічних наук, с.н.с.
Яценко Володимир Петрович
Інститут загальної енергетики НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики НАН України, відділ моделювання процесів тепломасообміну в об'єктах енергетики і теплотехнологіях.
Захист відбудеться "6" жовтня 2003 р. о 15 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.09 Національного технічного університету
України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги,
37, корпус 5, аудиторія 307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги,37.
Автореферат розісланий 04.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І.Коньшин
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Серйозною перешкодою на шляху використання пиловидного твердого палива (факельне спалювання) в енергетиці є постійне погіршення якості вугілля, що добувається, і екологічні обмеження, пов'язані з погрозою забруднення навколишнього середовища викидами ТЕС. Основна частина діючих пиловугільних ТЕС спроектована на використання палива з нижчою теплотою згоряння =23,4 25 МДж/кг. Однак за останні 25 років зольність (на суху масу) енергетичного вугілля зросла з 25-28 до 35-38%, а знизилася до 16-19 МДж/кг. В енергетичних установках, розрахованих на використання палива нормативної якості, високозольні низькосортні палива (ВНП), антрацити (АШ) і пісне вугілля в чистому виді не запалюються. Тому доводиться вживати "підсвічування" додаванням мазуту або природного газу. Для одержання необхідної температури горіння до ВНП, що спалюється, додається біля 15% мазуту і до 25% природного газу. При цьому ефективність горіння і шлаковидалення істотно знижується. Вихід із цієї ситуації пов'язаний із впровадженням нових, високоефективних і екологічно чистих вугільних енерготехнологій, до яких, у першу чергу, варто віднести методи спалювання і газифікації в киплячому шарі (КШ) і циркулюючому киплячому шарі (ЦКШ).
Оскільки фізико-хімічні і тепломасообмінні процеси в подібній системі протікають при досить невисоких температурах, особливе значення набуває визначення часу перебування частинок у реакційній зоні. Останнє тісно пов'язано із закономірностями руху середовища, зокрема, високою концентрацією твердої фази, що істотно посилює ефекти міжчастинкових зіткнень, обумовлених хаотичним і осередненим рухом частинок. При цьому відбувається генерація псевдотурбулентної енергії частинок і дисипація пульсаційної енергії газу, що необхідно враховувати при конструюванні установок із КШ і ЦКШ. Великий інтерес щодо технологій КШ і ЦКШ породжує численні експериментальні і теоретичні дослідження, спрямовані на вивчення процесів переносу маси, імпульсу та енергії в подібних системах. При цьому одержання детальної інформації про поведінку гетерогенного середовища (особливо реагуючого) з експерименту пов'язано з великими матеріальними витратами і технічними труднощами. У цих умовах зростає актуальність побудови математичних моделей (ММ) зазначених процесів і проведення на їх основі числових досліджень, спрямованих на одержання детальної інформації, необхідної для створення цих установок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: моделювання процесів переносу в надшаровому просторі реактора з циркулюючим киплячим шаром

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок