Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ПАРАМЕТРІВ ПЕРЕХОДУ 90Sr і 137Cs ДО ОРГАНІЗМУ ТА ПРОДУКЦІЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ПАСОВИЩНОМУ УТРИМАННІ ТВАРИН (на прикладі зони відчуження Чорнобильської АЕС)

ОЦІНКА ПАРАМЕТРІВ ПЕРЕХОДУ 90Sr і 137Cs ДО ОРГАНІЗМУ ТА ПРОДУКЦІЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ПАСОВИЩНОМУ УТРИМАННІ ТВАРИН (на прикладі зони відчуження Чорнобильської АЕС)

Назва:
ОЦІНКА ПАРАМЕТРІВ ПЕРЕХОДУ 90Sr і 137Cs ДО ОРГАНІЗМУ ТА ПРОДУКЦІЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ПАСОВИЩНОМУ УТРИМАННІ ТВАРИН (на прикладі зони відчуження Чорнобильської АЕС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Чижевський Ігор Вікторович
УДК 577.3:636.2 (477.41)
ОЦІНКА ПАРАМЕТРІВ ПЕРЕХОДУ 90Sr і 137Cs ДО ОРГАНІЗМУ ТА ПРОДУКЦІЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ПАСОВИЩНОМУ УТРИМАННІ ТВАРИН
(на прикладі зони відчуження Чорнобильської АЕС)
03.00.01 – радіобіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіобіології Національного аграрного університету та в Державному спеціалізованому науково-виробничому підприємстві “Чорнобильський радіоекологічний центр”, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор, академік УААН
Гудков Ігор Миколайович
Національний аграрний університет, завідувач кафедри радіобіології
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Серкіз Ярослав Іванович
Інститут ядерних досліджень, провідний науковий співробітник сектору радіаційних технологій
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Гайченко Віталій Андрійович
Науково-методичний інститут міжнародної освіти та проблем управління, генеральний директор
 
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут сільськогосподарської радіології Міністерства аграрної політики, м. Київ
Захист відбудеться “26” квітня 2004 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, проспект академіка Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 433.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 60, спецрада
Д 26.001.24, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “15” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Андрійчук Т.Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аварія на Чорнобильський атомній електростанції (ЧАЕС), безпрецедентна за своїми масштабами, позначилась на стані екосистем значних територій України, Білорусі та європейської частини Росії. Але особливо значимими екологічні наслідки катастрофи виявилися у прилеглих до ЧАЕС районах.
До теперішнього часу науковцями різних країн, в тому числі і колишнього СРСР, проведений великий об'єм досліджень, спрямованих на вивчення поведінки радіонуклідів в організмі тварин, їх депонування в різних органах та впливу на фізіологічний стан (Корнеев Н.А., Сироткин А.Н., 1987, Алексахин Р.М. и др., 1992). Як правило, ці дослідження виконувались на експериментальних тваринах з використанням штучних джерел радіонуклідів (хімічні розчини) чи забруднених кормів, які вводились у шлунково-кишковий тракт (ШКТ); за такими умовами і були описані закономірності поведінки радіонуклідів в організмі.
Відомості, набуті в галузі сільськогосподарської радіоекології, в тому числі у післячорнобильський період, не можуть бути безпосередньо застосованими для оцінки вагомості специфічного ґрунтового каналу надходження радіонуклідів в організм жуйних тварин. Слід відмітити, що такі роботи проводились, в основному, на пасовищах з низькою щільністю радіоактивного забруднення, обумовленого глобальними випадіннями або наявністю конденсаційних форм радіонуклідів в результаті їх викиду під час аварії на ЧАЕС. Аналіз робіт вітчизняних та зарубіжних дослідників свідчить про недостатню вивченість перорального шляху надходження радіоактивних сполук з ґрунтом до організму жуйних тварин при випасі, що і є основним аргументом щодо необхідності визначення ґрунтового внеску в загальну забрудненість продукції тваринництва.
Отримані характеристики дадуть змогу не тільки прогнозувати рівні забруднення радіонуклідами молока та іншої продукції тваринництва при їх пероральному надходженні до організму тварин з частинками ґрунту, а й також розробити науково-обґрунтовані методи, за допомогою яких можна буде отримати екологічно чисту продукцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ПАРАМЕТРІВ ПЕРЕХОДУ 90Sr і 137Cs ДО ОРГАНІЗМУ ТА ПРОДУКЦІЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ПАСОВИЩНОМУ УТРИМАННІ ТВАРИН (на прикладі зони відчуження Чорнобильської АЕС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок