Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ І ПАРАМЕТРІВ МЕХАНІЗМУ ДЛЯ ДОБУВАННЯ САПРОПЕЛІВ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ І ПАРАМЕТРІВ МЕХАНІЗМУ ДЛЯ ДОБУВАННЯ САПРОПЕЛІВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ І ПАРАМЕТРІВ МЕХАНІЗМУ ДЛЯ ДОБУВАННЯ САПРОПЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ
БУЛІК ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 622.331
ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ І ПАРАМЕТРІВ МЕХАНІЗМУ ДЛЯ ДОБУВАННЯ САПРОПЕЛІВ
05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому державному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дідух Володимир Федорович,
Луцький державний технічний університет (м. Луцьк),
завідувач кафедри сільськогосподарського
машинобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ловейкін В’ячеслав Сергійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури (м. Київ),
професор кафедри основ професійного навчання.
кандидат технічних наук, доцент
Ткачук Валентин Федорович,
Національний університет водного господарства і природокористування (м. Рівне), в. о. професора кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання.
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет,
Мінагрополітики України, м. Дубляни.
Захист відбудеться 18 листопада 2005 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.052.02 у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська 56.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська 56.
Автореферат розісланий “17” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Попович П.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зниження родючості ґрунтів через зменшення внесення органічних добрив викликає занепокоєння у спеціалістів сільськогосподарського виробництва. Одним із перспективних шляхів поповнення органіки на полях є внесення у різному вигляді сапропелів прісноводних озер, найбільше число яких знаходиться у Північно-західному регіоні.
Широка гама озер з різними природними параметрами вимагає індивідуального підходу до їх очищення від накопичених тисячоліттями покладів. Тому, проблема використання сапропелів прісноводних озер є комплексною: вона відноситься як до сільськогосподарського виробництва, так і має широкі екологічні наслідки.
На сьогоднішній день знайшли застосування ряд способів добування сапропелів: гідромеханізований, грейферний, шнековий і землерийний. Кожний із способів використовується для певного типу озер і забезпечує високі техніко-економічні показники роботи відповідних механізмів. Проте, вони широко використовуються лише на великих і середніх за площею водоймах, у яких присутній шар води. Використовування вказаних способів на малих озерах без води є нерентабельним, або взагалі неможливим. Крім цього, добування сапропелю відомими засобами призводить до втрати його якості внаслідок перемішування складників органічного і мінерального типів.
Для розробки таких водоймищ можна використовувати канатно-скреперні установки (КСУ). Однак, існуючі КСУ призначені для роботи з сипкими матеріалами. Оскільки добування сапропелів має свої особливості, то ці установки мають ряд недоліків, які обумовлюють зниження їх продуктивності: непристосованість конструкції ковша для роботи з рідким матеріалом, що викликає втрати (витікання) сировини при транспортуванні; через налипання сапропелю до стінок ковша спостерігається неповне його розвантаження. Тому розробка КСУ для добування сапропелю на малих водоймах із усуненням недоліків існуючих конструкцій є цілком актуальною і своєчасною.
Зв’язок із науковими програмами. Дослідження, що складають основу дисертаційної роботи, виконані у Луцькому державному технічному університеті в 1999…2005 р.р. у відповідності до державних науково-технічних програм ДНКТП з пріоритетних напрямків розвитку науки та техніки. Основні положення дисертаційної роботи ввійшли до звіту за темою: “Дослідження взаємодії механізмів сільськогосподарських машин з матеріалами”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ І ПАРАМЕТРІВ МЕХАНІЗМУ ДЛЯ ДОБУВАННЯ САПРОПЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок