Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ В САПР ДВЗ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ КАМЕР ЗГОРЯННЯ ПОРШНІВ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ФОРСОВАНИХ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ

ПРОГНОЗУВАННЯ В САПР ДВЗ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ КАМЕР ЗГОРЯННЯ ПОРШНІВ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ФОРСОВАНИХ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ В САПР ДВЗ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ КАМЕР ЗГОРЯННЯ ПОРШНІВ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ФОРСОВАНИХ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Прокопенко Микола Вікторович
УДК 621.436.001-52
ПРОГНОЗУВАННЯ В САПР ДВЗ
ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ КАМЕР ЗГОРЯННЯ ПОРШНІВ
ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ФОРСОВАНИХ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ
Спеціальність 05.05.03 - Теплові двигуни
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Двигуни внутрішнього згоряння” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Пильов Володимир Олександрович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, доцент кафедри двигунів внутрішнього згоряння
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Зарєнбін Володимир Георгійович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури,
м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри експлуатації та ремонту машин;
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Білогуб Олександр Віталійович,
Акціонерне товариство закритого типу “Українські мотори”, м. Харків,
головний конструктор.
Провідна установа: Національний транспортний університет, кафедра двигунів і теплотехніки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 30 травня 2001р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.050.13 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 28 квітня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденція підвищення якості, скорочення строків розробки та доводки двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) з одночасним зниженням витрат на їх створення зумовлює необхідність використання САПР та таких математичних моделей, у яких найбільш повно враховано складні реальні умови роботи найважливіших деталей, вузлів та двигуна в цілому. У повній мірі це відноситься до питань забезпечення тривалої міцності деталей камер згоряння (КЗ) двигунів транспортних та сільськогосподарських машин, що визначається тепловим та напружено-деформованим станом (НДС) цих деталей, в тому числі й поршня, особливо при перспективному форсуванні. В світовій практиці двигунобудування основний акцент тут робиться на початкові стадії проектування, які передувають експериментальній доводці двигуна. При цьому питання підвищення якості проектування залежать від досконалості застосованих математичних моделей.
Серед причин, що приводять до руйнування деталей КЗ, вказується на малоциклову термоутомленість, обумовлену аперіодичним навантаженням під час перехідних процесів роботи дизеля; термомеханічну утомленість, зумовлену періодичними навантаженнями високої частоти робочих циклів двигуна; повзучість матеріалу, яка виникає на стаціонарних режимах та прискорюється при перехідних процесах роботи двигуна; релаксацію термопружних напруг, що викликається обмеженням деформації повзучості. Вплив цих факторів визначає рівень тривалої міцності поршня і його експлуатаційну надійність.
Прогнозування тривалої міцності та урахування впливу моделі експлуатації на ресурс роботи КЗ поршнів швидкохідних дизелів потребують подальшого удосконалення. Відкритими залишаються вагомі питання впливу специфічного нестаціонарного навантаження двигуна на тривалу міцність найбільш теплонапруженої зони КЗ поршня, а також ролі перехідних процесів у накопиченні пошкоджень в цій зоні.
Вказане може бути найбільш ефективно виконано саме при використанні методів та засобів САПР.
Актуальність теми дисертаційної роботи полягає в необхідності розробки комплексу методик, який дозволяє засобами САПР прогнозувати тепловий та напружено-деформований стан поршня, отримувати достовірну оцінку його тривалої міцності з урахуванням моделей експлуатації швидкохідних форсованих дизелів і на цій основі розробляти шляхи підвищення ресурсу поршнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ В САПР ДВЗ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ КАМЕР ЗГОРЯННЯ ПОРШНІВ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ФОРСОВАНИХ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок