Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ «ОБРАЗУ Я» ПРАЦІВНИКІВ ОВС У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ

ФОРМУВАННЯ «ОБРАЗУ Я» ПРАЦІВНИКІВ ОВС У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ «ОБРАЗУ Я» ПРАЦІВНИКІВ ОВС У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 159.9:351.74
Мацегора Яніна Володимирівна
ФОРМУВАННЯ «ОБРАЗУ Я» ПРАЦІВНИКІВ ОВС У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент, Єгорова Елеонора Миколаївна, Харківський національний університет внутрішніх справ, кафедра загальної та прикладної психології і педагогіки, доцент кафедри.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор Хомуленко Тамара Борисівна, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, завідувач кафедрою практичної психології;
кандидат психологічних наук, доцент Попова Галина Вікторівна, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», кафедра педагогіки і психології управління соціальними системами, доцент кафедри.
Захист відбудеться «6» червня 2008р. у 13 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради ДО 64.700.04 у Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 02.05.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.В. Макаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні профорієнтаційні дослідження (Бовіна Б. Г., Мягкіх Н. І., Сафронова А. Д. та інші) показують, що ефективний професійний добір кадрів в ОВС повинний будуватися з урахуванням не стільки психофізіологічних особливостей претендентів, скільки повинен робитися акцент на їхні особистісні властивості – соціально- і професійно-мотиваційні якості, правосвідомість, морально-психологічну підготовленість і інше, котрі обумовлюють здатність до правоохоронної діяльності. Однак професійна придатність до правоохоронної діяльності залежить не тільки від здатності, але і від суб’єктивної можливості її реалізації.
Реалізація здатності до правоохоронної діяльності, щільним образом пов'язана з «образом Я» працівника ОВС. Одним із перших взаємозв’язок самосвідомості (Я-концепції) з мотивацією професійного вибору дослідив П. В. Макаренко. В сучасних дослідженнях також вказується на зв'язок «образу Я» з правосвідомістю та з формуванням моральної поведінки.
Традиційно в психології «образ Я» розглядається як складна структура, що має певні рівні і зв'язки між ними. Тому при вивчені «образу Я» треба звертати увагу, як на змістовні, так і формальні його характеристики.
Оскільки здатність до правоохоронної діяльності та її реалізація не існують поза діяльністю і можуть характеризуватися тільки щодо неї, то необхідним є дослідження розвитку компонентів «образу Я» і структурних зв'язків між ними як результату професійної діяльності, її освоєння й особливостей.
Таким чином, удосконалення професійної орієнтації в ОВС робить актуальним дослідження особливостей «образу Я» на різних етапах професійного навчання і особливостей «образу Я» у представників різних професій ОВС.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане згідно з «Тематикою пріоритетних напрямків фундаментальних та прикладних досліджень вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ МВС України на період 2002-2005 р.» (наказ МВС України від 30.06.2002 р. № 365), «Пріоритетними напрямками наукових і дисертаційних досліджень, які потребують першочергового розроблення і впровадження в практичну діяльність органів внутрішній справ, на період 2004-2009 року» (наказ МВС України від 05.07.2004 р. № 755), «Пріоритетними напрямками наукових досліджень Харківського національного університету внутрішніх справ на 2006 – 2010 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ «ОБРАЗУ Я» ПРАЦІВНИКІВ ОВС У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок