Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ЯК НАВЧАЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ У СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ЯК НАВЧАЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ У СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Назва:
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ЯК НАВЧАЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ У СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,35 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Пархета Любов Петрівна
УДК 37(09)(477)+82(07)
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ЯК НАВЧАЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ У СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Пентилюк Марія Іванівна,
Херсонський державний університет,
професор кафедри українського мовознавства та
основ журналістики
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Бондар Людмила Семенівна,
Інститут педагогіки АПН України,
провідний науковий співробітник лабораторії історії педагогіки
Провідна установа Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 8 червня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 6 травня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. Д. Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Навчально-виховний процес у сучасних закладах освіти має будуватися на засадах гуманізації та демократизації, утвердженні загальнолюдських та національних цінностей, здійсненні особистісно орієнтованого підходу до дитини. Література – вид мистецтва і водночас шкільна дисципліна, покликана розвивати у школярів почуття прекрасного, навчати їх розуміти художній твір. Українській літературі належить важливе місце в загальноосвітній школі. Разом з іншими курсами суспільно-гуманітарного циклу вона специфічними засобами слова розкриває шляхи оновлення суспільства. Основними завданнями, які ставляться перед вивченням літератури в школі, є: 1) розв’язання морально-етичних проблем, в основі яких лежать загальнолюдські цінності; 2) розкриття естетичної функції мистецтва слова; 3) зацікавлення учнів художнім твором як засобом пізнання світу і себе в ньому; 4) засвоєння необхідної суми знань з історії та теорії літератури.
Сучасні підходи до вивчення літератури в школі ґрунтуються на загальній концепції літературної освіти, тобто на філософських, історичних, культурологічних, народознавчих, соціологічних, етичних, психологічних, літературознавчих, естетичних і мовних засадах.
Українська література відіграє велику роль і у вихованні людини як громадянина України з притаманними йому мораллю та інтересами, культурою праці й поведінки. Вона має великий вплив на національне виховання, яке є найважливішим чинником формування підростаючого покоління.
Удосконалення теорії та практики вивчення української літератури в школі є важливим завданням сучасної педагогічної науки. Українські вчені (О. Бандура, Н. Волошина, В. Неділько, Є. Пасічник, М. Пентилюк, Б. Степанишин) стверджують, що уроки минулого допомагають глибше зрозуміти сучасну систему викладання української літератури, використовувати найбільш виправдані прийоми й методи навчання і при цьому ефективно здійснювати морально-етичне та естетичне виховання учнів засобами української літератури.
У зв’язку з цим досвід вітчизняного педагога-гуманіста В. Сухомлинського має велике теоретичне і практичне значення, оскільки він поєднує в собі досвід педагога, методиста-теоретика і словесника-практика.
Сьогодні, коли перед педагогічною наукою і всіма ланками освіти поставлені складні відповідальні завдання, шляхи для їх успішного розв’язання можна знайти в науково-практичному доробку В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ЯК НАВЧАЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ У СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок