Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЩОДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА)

ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЩОДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА)

Назва:
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЩОДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,09 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ЛЮБАРОВ Володимир Михайлович
УДК 338.45:69].001.5
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЩОДО СТРАТЕГІЇ
РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ
(НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ
БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
ТА ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА)
25.00.05 - галузеве управління
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
ДОВГАНЬ Людмила Євгенівна,
Національний технічний університет
України “КПІ”,
доцент кафедри менеджменту.
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
БУШУЄВ Сергій Дмитрович,
Київський державний технічний
університет будівництва і архітектури,
завідувач кафедри проектного
менеджменту;
кандидат економічних наук
БОРИСЕНКО Зоя Миколаївна,
Антимонопольний комітет України,
перший заступник голови.
Провідна установа: Економічний науково–дослідний
інститут Міністерства економіки
України, відділ проблем економічної
стратегії прогнозування та регулювання
економіки, м.Київ.
Захист відбудеться 07.02.2000 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий 05.01.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А. Шахов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Від якості та ефективності державного управління в будь-якій країні залежить ефективність функціонування економіки. Причиною тривалої кризи в Україні є не лише нерозвиненість ринкових відносин та інституцій, але й недооцінка та слабкість державного управління. Державне управління перехідним станом економіки України може мати два основні напрями: поточне регулювання та керівництво стратегічними змінами (зміна галузевої і технологічної структури економіки, підвищення конкурентоспроможності, зміна структури імпорту-експорту).
Зміна структури економіки та стратегії розвитку відбувається в результаті поєднання двох процесів: державного управління (законодавство, індикативне планування, оподаткування, захист внутрішнього ринку, режим амортизації, процентна ставка, курс національної валюти) та стратегічного планування на самих підприємствах (мікрорівень).
Актуальність теми. Актуальність теми зумовлена роллю, яку відіграло державне управління у відновленні економіки післявоєнних ФРН, Франції, Японії, Південної Кореї, сучасним упливом держави на економічний розвиток, а також фактичною відсутністю обгрунтованої стратегії розвитку економіки України в даний час на всіх рівнях управління. Перехід від адміністративно-планової до відкритої ринкової економіки відбувся досить швидко, протягом кількох років, до чого верхній рівень управління економікою і менеджмент українських підприємств були абсолютно не готові. Найслабшим місцем у цих умовах виявилась фактична відсутність двох основних функцій: стратегічного планування розвитку й маркетингу. Це позначається на фінансових результатах діяльності підприємств, темпах виходу з кризи й майбутньому української промисловості в цілому, хоч певна частина підприємств методом проб і помилок знаходить шлях поточного виживання.
На даний час в Україні в працях В.Г.Атаманчука, Ю.С.Архангельського, В.М.Геєця, В.І.Голікова, С.Д. Бушуєва, І.І.Лукінова, А.Ф.Павленка, М.Г.Чумаченка та інших широко досліджуються проблеми управління перехідною економікою та відновлення економічного зростання. За короткий час опубліковані роботи з різних аспектів державного управління - В.І.Лугового, В.М.Князєва, О.А.Машкова, О.Мосова, Н.Р.Нижник, В.А.Ребкала, В.А.Скуратівського, О.Оболенського. Існує зарубіжна література з питань економіки державного сектора та прийняття рішень - праці Г.Райта, Р.Тейлора, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЩОДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок