Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,45 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
ТАБАЧЕК ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 17.021.2: 371.1
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК
ОСОБИСТОСТІ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ
09.00.10 – філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, академік АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, ректор, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кушерець Василь Іванович,
Товариство „Знання” України,
голова правління;
кандидат філософських наук
Мудрак Вадим Іванович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться „24” березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „10” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема вчителя, його професіоналізму, світоглядної культури, духовно-морального вигляду – одна з найактуальніших у педагогіці та філософії освіти. І це зрозуміло. Саме від вчителя, його особистісних характеристик залежить реалізація навчальних планів, якість освітніх послуг, виховання учнів як у процесі навчання, так і позанавчальний час. У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, в Державній програмі “Вчитель” визначається завдання формування особистості вчителя відповідно до потреб практики, сучасних змін, що відбуваються в країні та світі. Зрозуміло, цей процес має бути забезпечений теоретично. Тому дослідження проблеми формування особистості сучасного вчителя є актуальним і невідкладним завданням.
Актуальність дослідження зумовлюється також необхідністю осмислення місця і ролі вчителя в освіті, його особистісних характеристик та якостей в контексті утвердження постіндустріального вектора суспільного поступу, глобалізації та розгортання інформаційної революції.
По-перше, епоха постіндустріалізму потребує від учня засвоєння не скільки знань як таких, скільки оволодіння технологіями їх набуття та функціонування. Вона потребує здорового “знаннєвого прагматизму”, що дозволяє випускникові відразу ввійти в життя як його повноправний суб’єкт. Останнє має виховати вчитель, який у свою чергу повинен сформувати в собі відповідні якості. Побудова моделі особистості „нового вчителя”, здатного забезпечити особистісне становлення учня в постіндустріальну епоху, саме і є тим безпосереднім завданням, яке ми маємо розв’язати в ході нашого дисертаційного дослідження.
По-друге, нові вимоги, що висуваються до особистості вчителя, зумовлені процесами, які можуть бути об’єднані таким фундаментальним поняттям як глобалізація. Їх суть полягає в універсалізації вимог, підвищенні якості освітніх послуг, прозорості функціонування знання й методик моніторингу його освоєння на рівні навчально-виховного процесу тощо. Особистісні параметри вчителя „закритого світу”, холодної війни та тоталітаризму поступово відходять у небуття. Їх змінюють такі риси, як толерантність, демократизм, розуміння і повага, полікультурність, відкритість у спілкуванні. Як виховати такі риси у сучасного вчителя, якими методиками, педагогічними прийомами? Обґрунтованої відповіді на ці запитання сучасна філософія освіти, на жаль, ще не має. Спробою її пошуку і зумовлюється актуальність нашого дослідження, його практична спрямованість.
По-третє, суттєві трансформації відбуваються в особистісному вигляді вчителя як реакція на вимоги інформаційної революції, яка, як відомо, несе з собою інформаційні (комп’ютерні) педагогічні технології, що змінюють місце і роль вчителя у навчально-виховному процесі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок