Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,30 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
БОГДАНОВА Інна Михайлівна
УДК:38.08;378
ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ НА ОСНОВІ
ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
13.00.04- теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант доктор педагогічних наук, професор
Хмелюк Раїса Іллівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса),
професор кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
директор
доктор педагогічних наук, професор
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, ректор
доктор педагогічних наук, професор
Пєхота Олена Миколаївна,
Миколаївський державний педагогічний
університет, завідуюча кафедри педагогічних
технологій та педагогічної майстерності
Провідна установа Ужгородський національний університет,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Ужгород
Захист відбудеться “13” лютого 2003 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053. м. Київ, вул. Артема, 52- д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04-53, м. Київ, вул.. Артема, 52 д).
Автореферат розісланий “10” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми.
Актуальність дослідження обумовлена концептуальними засадами модернізації освіти України, визначеними Національною доктриною її розвитку у ХХІ столітті.
Відтак, пріоритетним напрямом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечують подальше вдосконалення навчально - виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві. Це досягається шляхом розроблення індивідуальних модульних навчальних програм різних рівнів складності залежно від конкретних потреб підготовки майбутніх фахівців.
Водночас держава визнає одну з найважливіших умов модернізації освіти – підготовку і професійне вдосконалення педагогічних кадрів, оволодіння ними сучасними інформаційними технологіями.
Вітчизняний і зарубіжний досвід засвідчують невпинний пошук нових концептуальних підходів щодо структурування і прогнозування навчально-виховних систем, які надавали б пріоритет особистісно суб'єктивному фактору в процесі створення реальних технологічних програм. У цьому відношенні великі потенційні можливості містяться в застосуванні новітніх технологій (сукупності засобів і методів навчально-виховного процесу, спрямованих на досягнення прогнозованого результату), індивідуально орієнтованого підходу щодо підготовки фахівців у ВНЗі. Розв'язання означеної проблеми вимагає оновлення системи освіти в цілому і системи професійно-педагогічної підготовки вчителя, що є інтегративною цілісністю взаємопов'язаних і взаємообумовлених компонентів (суспільно-економічного, спеціального, психологічного та загально - культурного), що мають спільну мету, спрямовану на забезпечення всебічно і гармонійно розвиненої особистості.
Впровадження технологій у сферу освіти сприяє розв’язанню проблеми щодо їх якісного впливу на зміст, методи та організаційні форми навчання, які, у свою чергу, створюють умови для процесу оновлення в галузі підготовки майбутніх учителів.
Специфікою сучасного етапу розвитку освіти є актуалізація технологічних засад, які, на відміну від технічних, дали б відповіді на запитання не “Що робити”, а “Яким чином робити краще?”, оскільки технологія усвідомлюється як мистецтво застосування результатів наукових досліджень у сфері освітньої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок