Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Токсиколого-гігієнічна оцінка гумату амонію як забруднювача атмосферного повітря населених місць

Токсиколого-гігієнічна оцінка гумату амонію як забруднювача атмосферного повітря населених місць

Назва:
Токсиколого-гігієнічна оцінка гумату амонію як забруднювача атмосферного повітря населених місць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИИ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. ГОРЬКОГО
САДЕКОВ ДМИТРО РИФАТОВИЧ
УДК 614.712:546.171.1/4
Токсиколого-гігієнічна оцінка гумату амонію як забруднювача атмосферного повітря
населених місць
14.02.01 – гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Донецьк 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького
МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Єрмаченко Олександр Борисович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України,
завідувач кафедри гігієни факультету післядипломної освіти.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Волощенко Олег Ігнатович, Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, завідувач лабораторії гігієни нових хімічних матеріалів, препаратів та біомоніторингу;
доктор медичних наук, професор Талакін Юрій Миколайович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, професор кафедри гігієни та екології.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра
гігієни та екології людини МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “21” червня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького за адресою: 83003, Україна, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
3 дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького за адресою: 83003, Україна, м. Донецьк, пр. Ілліча,16.
Автореферат розісланий “19” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради д.мед.н. професор Солдак І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Технічні досягнення останнього сторіччя обумовили розширення кола природних речовин і сировини, що використовуються у виробничій і господарській діяльності. Перелік таких матеріалів продовжує збільшуватись, однак відсутність надійних методик прогнозування їх впливу на людину й навколишнє середовище унеможливлює попередження багатьох гострих і хронічних захворювань як серед робітників промисловості, так і серед населення в цілому. Необхідність вивчення хімічних чинників і їх впливу на організм людини неодноразово підкреслювалась у доповідях, публікаціях, рішеннях наукових конференцій тощо (Оніщенко Г.Г., 2003, Сердюк А.М.,1998, 2001).
гумінові кислоти належать до кола природних матеріалів, що вже знайшли виробниче застосування і перспективні в плані збільшення їх використання. Це речовини, які містяться в ґрунтах, торфах, бурому і кам'яному вугіллі (Апраксіна С.М., та співавт., 1988).
В природних покладах України є значні запаси бурого вугілля, цінність якого як енергетичної сировини не є високою, проте вміст гумінових кислот в ньому сягає 80% (Думбай І.М., та співавт., 1996), чим і обумовлена його сировинна цінність для технологічного використання в різних виробництвах.
Поліфункціональність гумінових кислот дозволила сьогодні використовувати їх у різних галузях народного господарства: електрохімічному виробництві, деревообробній, нафтовій промисловості, при виготовленні керамічних виробів, як звязуючих при окусковуванні вугільного дріб'язку й агломерації руд, у якості розріджувачів цементних сировинних шламів та сповільнювачів процесу твердіння бетону й ряді інших галузей. Найбільш широко використовуються вони у вигляді багатотоннажної продукції у сільському господарстві, буровій техніці і цементній промисловості (Забрамний Д.Т. та співавт., 1980).
Широке використання гуматів у різних галузях господарства і зростання попиту на них сприяє збільшенню обсягу їх виробництва. Технологічні процеси одержання, наприклад, гумату амонію (ГА) пов'язані з інтенсивним газо- та пилоутворенням, чим обумовлена різноманітність шляхів надходження його в навколишнє середовище і вплив на здоров'я населення (Воліков А.Н. та співавт., 1982).
Через брак інформації про кількість викидів ГА промисловими об'єктами на сьогодні маємо недостатню кількість розробок і застосування оздоровчих заходів на стадії запобіжного і поточного санітарного нагляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Токсиколого-гігієнічна оцінка гумату амонію як забруднювача атмосферного повітря населених місць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок