Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СПОСОБУ ПІДВИЩЕння ВИБУХОБЕЗПЕКИ НА СПОЛУЧЕННЯХ ЛАВ З ВЕНТИЛЯЦІЙНИМИ ВИРОБкаМИ ПРИ СТОВПОВІЙ СИСТЕМІ Відпрацювання

РОЗРОБКА СПОСОБУ ПІДВИЩЕння ВИБУХОБЕЗПЕКИ НА СПОЛУЧЕННЯХ ЛАВ З ВЕНТИЛЯЦІЙНИМИ ВИРОБкаМИ ПРИ СТОВПОВІЙ СИСТЕМІ Відпрацювання

Назва:
РОЗРОБКА СПОСОБУ ПІДВИЩЕння ВИБУХОБЕЗПЕКИ НА СПОЛУЧЕННЯХ ЛАВ З ВЕНТИЛЯЦІЙНИМИ ВИРОБкаМИ ПРИ СТОВПОВІЙ СИСТЕМІ Відпрацювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,52 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Державний Макіївський науково-дослідний
інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості
(МакНДІ)
Грядущий Володимир Борисович
УДК 622.411.33 - 622.817
РОЗРОБКА СПОСОБУ ПІДВИЩЕння ВИБУХОБЕЗПЕКИ
НА СПОЛУЧЕННЯХ ЛАВ З ВЕНТИЛЯЦІЙНИМИ ВИРОБкаМИ
ПРИ СТОВПОВІЙ СИСТЕМІ Відпрацювання
Спеціальність 05.26.01 – «Охорона праці»
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному підприємстві “Донецький науково-дослідний вугільний інститут” (ДП “ДОНВУГІ”)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Алєксєєв Анатолій Дмитрович, Інститут фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк), директор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук
Колесов Орест Андрійович, ДП “Донецький експертно-технічний центр” Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, начальник відділу нормативних документів (м. Донецьк).
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Лебедєв Валентин Гнатович, Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи та пожежної безпеки “Респіратор” Міністерства вугільної промисловості України (м. Донецьк), завідувач відділом аварійних вентиляційних режимів.
Захист відбудеться « 11 » липня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.834.01 при Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства вугільної промисловості України за адресою: 86108, м. Макіївка, вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства вугільної промисловості України за адресою: 86108, м. Макіївка, вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий « 09 » червня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 12.834.01,
д.т.н., с.н.с. Ю.В.Кудінов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На цей час прогресивною системою розробки вугільних шарів є стовпова, при якій різко спрощується технологічний процес видобутку вугілля за рахунок поділу в часі й у просторі очисних і підготовчих робіт. Стовпова система розробки дозволяє повною мірою використовувати технічні можливості високопродуктивної виїмкової техніки, знижує собівартість вугілля.
Стовпова система розробки на шахтах України застосовується приблизно у 55% від загальної кількості лав, що відпрацьовуються, з яких видобувається більше ніж 74% загального видобутку вугілля. Середнє навантаження на очисний вибій при стовповій системі розробки приблизно у 3,6 разу, а продуктивність праці у 2 і більше разів вище, ніж при суцільній, яка є другою за поширенням (31% лав).
У зв'язку з цим одним з основних напрямків розвитку вугільної промисловості передбачено розширення області й обсягів застосування стовпової системи розробки з упровадженням механізованих комплексів високої продуктивності (до 3-5 тис. тонн вугілля на добу).
Майже 90% усіх лав, які відпрацьовують за стовповою системою розробки з погашенням (або самопогашенням) вентиляційних виробок услід за посуванням очисних вибоїв, провітрюють за зворотноструминною схемою провітрювання. До серйозних недоліків, що впливають на безпеку ведення гірничих робіт при застосуванні цієї системи, належать: обмеження пропускної здатності робочого простору лави й дільниці за повітрям (вимога п. 3.1.3. “Правил безпеки...” про обмеження швидкості руху повітря у лаві 4 м/с,); низька ефективність дегазації; ускладнення газової обстановки на сполученні лави й у тупику погашення вентиляційної виробки, нижчі значення порівняно із суцільною системою витоків повітря, що обумовлюють високі концентрації метану й зосереджений винос його на невеликих ділянках вентиляційної виробки і т.д.
У разі застосування стовпової системи розробки з погашенням вентиляційної виробки ускладнюється газовий режим виїмкових дільниць; у зв'язку з цим не тільки обмежується їх продуктивність за видобутком вугілля, але й підвищується ймовірність загазування виробок, утворення місцевих скупчень метану головним чином у тупиковій частині вентиляційних виробок, що найчастіше призводить до серйозних аварій і людських жертв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА СПОСОБУ ПІДВИЩЕння ВИБУХОБЕЗПЕКИ НА СПОЛУЧЕННЯХ ЛАВ З ВЕНТИЛЯЦІЙНИМИ ВИРОБкаМИ ПРИ СТОВПОВІЙ СИСТЕМІ Відпрацювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок