Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
З У Є В   ВІТАЛІЙ   АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 349.6
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
ТА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право; екологічне право;
природоресурсове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового, екологічного та аграрного права Національного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
ШУМІЛО Олексій Михайлович,
Національний університет внутрішніх справ, доцент
кафедри трудового, екологічного та аграрного права
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор
БОБКОВА Антоніна Григорівна,
Донецький національний університет, завідуюча
кафедрою господарського права
– кандидат юридичних наук,
КОТЕЛЕВЕЦЬ Алла Вікторівна,
Апеляційний суд Харківської області, суддя
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра
аграрного, земельного та екологічного права,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “21” травня 2003 р. о 9-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 64024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 64024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “19” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В. Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі економічного розвитку організаційно-правове забезпечення сталого природокористування та охорони навколишнього природного середовища є одним з найважливіших завдань держави та суспільства. У нашій країні діяльність, спрямована на розв’язання екологічних проблем, ускладнена багатьма об’єктивними та суб’єктивними чинниками. Тривале нехтування об’єктивними законами розвитку і відтворення природоресурсового комплексу та недостатнє врахування екологічних вимог у ході реформування економічних відносин призвели до кризової екологічної ситуації та зумовили обрання значною частиною суб’єктів господарювання видів діяльності, що не потребують значних інтелектуальних та матеріальних витрат, а орієнтовані переважно на хижацьке споживання природних ресурсів.
Відсутність ефективних еколого-правових засобів забезпечення сталого природокористування та охорони навколишнього природного середовища є однією з найбільших перешкод на шляху подолання екологічної кризи. У чинному законодавстві майже відсутні реальні важелі економічного стимулювання екологічно безпечної діяльності; частково зберігається становище, коли суб’єкти природокористування здійснюють загальне управління природними об’єктами; відсутні правові засади екологічного аудиту; існує невідповідність між ступенем суспільної небезпечності екологічних правопорушень і мірами юридичної відповідальності.
Сучасна система організаційно-правового забезпечення охорони природного середовища має базуватися на співробітництві державних органів і громадян, з перенесенням тягаря розв’язання екологічних проблем на суб’єктів господарювання. Створення зазначеної системи потребує значного вдосконалення правової бази, поглибленої науково-дослідної роботи, вивчення міжнародного досвіду і розробки практичних рекомендацій щодо розв’язання екологічних проблем в Україні.
Актуальність теми даного дослідження зумовлюється також необхідністю виконання міжнародних зобов’язань України щодо забезпечення гармонізації національного екологічного законодавства із законодавством Європейського Союзу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок