Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ПЕТРЕНКО Олександр Віталійович
УДК 37.015.325
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПРОФЕСІЙНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
В УМОВАХ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
19.00.07 - педагогічна і вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії Збройних Сил України,
Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | - | доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України,
Бурлачук Леонід Фокич, Київський університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри психодіагностики та медичної психології.
Офіційні опоненти: | - | доктор психологічних наук, професор Ложкін Георгій Володимирович, Український державний університет фізичного виховання і спорту, завідувач кафедри психології і педагогіки;
- | кандидат психологічних наук, доцент Булах Ірина Сергіївна, Національний педагогічний університет імені М.П. Дра-гоманова, доцент кафедри психології.
Провідна установа: | - | Інститут психології імені Г.С.Костюка, лабораторія психології особистості, АПН України, м. Київ.
Захист відбудеться “22” жовтня 1998 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (252601, м.Київ, вул. Пирогова 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (252601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “22” вересня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Л.В. Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Тривалий період онтогенезу людини пов'язаний з професійною діяльністю та впливом її специфічних чинників. Суспільно-корисна праця здатна формувати у особистості суспільно-вагомі риси, сприяти її гармонізації, підвищувати рівень її соціальної адаптованості. Але, як засвідчували окремі дослідження, існує можливість і негативного впливу професійної праці на особистість суб'єкта діяльності (Безносов С.П., Борисова О.М., Сочивко Д.В., Guilford G., Roe A., Walker K.F.). Під тиском одержаних фактів з'явилися спроби розгляду явища професійної деформації особистості (Безносов С.П., Грановська Р.М.).
Реальність аномальних особистісних трансформацій серед представників окремих професійних груп робить актуальним проведення заходів виховної роботи, здатних на належному рівні виконувати профілактичну та корекційну функцію. Але на сьогодні розробка таких заходів пов'язана з суттєвими труднощами у наслідок недостатньої вивченості проблеми. Навіть саме поняття "професійна деформація особистості" досі не отримало науково-обгрунтованого тлумачення. Залишаються невивченими як сутність та ключові ознаки цього явища, так і основні механізми його виникнення. Не розроблені підходи до визначення розбіжностей між процесами формування особистості професійного типу і професійної деформації особистості. У цих умовах аналіз явища професійної деформації особистості здебільшого зводиться до описових нарисів його зовнішніх ознак за результатами психологічних спостережень, а також до обговорення окремих розрізнених патогенних чинників, специфічно властивих тому чи іншому виду діяльності.
Профілактично-виховна робота щодо запобігання професійній деформації особистості надзвичайно важлива у сфері військово-професійної діяльності. Важливість цієї роботи пов'язана як з умовами, під впливом яких перебувають військові професіонали, так і з можливими наслідками особистісних деформацій у військовому середовищі.
Великі маси громадян, проходячи через військову службу, потрапляють під вплив сукупності соціальних та психологічних умов армійського життя, надзвичайних з точки зору вимірів цивільного суспільства. Цей вплив чинників армійського середовища на особистість кадрового офіцера триває протягом десятиріч. До того ж, службова діяльність офіцера-керівника носить дуже інтенсивний характер. Є підстави говорити, що професійна служба в армії - це не тільки рід занять, але й спосіб життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок