Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНЕРГЕТИЧНЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ КОЛЕКТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ СКЛАДНИХ СИСТЕМ

СИНЕРГЕТИЧНЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ КОЛЕКТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ СКЛАДНИХ СИСТЕМ

Назва:
СИНЕРГЕТИЧНЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ КОЛЕКТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ СКЛАДНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,09 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
ЮЩЕНКО ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 539.2
СИНЕРГЕТИЧНЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ
КОЛЕКТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ СКЛАДНИХ СИСТЕМ
01.04.02 – Теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському державному університеті
Міністерства освіти та науки України, м. Суми.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Олємской Олександр Іванович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри фізичної електроніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
академік Національної академії наук України
Пелетмінський Сергій Володимирович,
ННЦ „Харківський фізико-технічний інститут”,
радник при дирекції;
доктор фізико-математичних наук, професор
Шматько Олександр Олександрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри фізики НВЧ.
Провідна установа: Інститут фізики конденсованих систем НАН України, відділ теорії нерівноважних процесів та відділ квантово-статистичної теорії процесів каталізу, м. Львів.
Захист відбудеться “16” червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 при Інституті монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
Автореферат розіслано “ 13” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01
кандидат фізико-математичних наук Добротворська М.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У колі сучасних проблем особливе місце займають енергетичні, екологічні, соціальні та інші задачі, вирішення яких вимагає, з одного боку, залучення величезних ресурсів, а з іншого не може бути досягнуто методом випробувань та помилок, оскільки системі неможливо нав’язати необхідну поведінку. У зв’язку з цим особливу актуальність набули дослідження еволюції складних Складною вважається система, поведінка якої змінюється критичним чином в залежності від стану її складових. систем, що виявляється у самоорганізації фізичних, біологічних, соціальних та інших процесів. В результаті стає актуальною задача розробки найпростішої феноменологічної схеми, що дозволяє подати самоорганізацію складних систем подібно до термодинамічної схеми Ландау в теорії фазових переходів.
Процеси самоорганізації є об’єктом дослідження міждисциплінарного наукового напрямку, що отримав назву синергетика. На відміну від термодинаміки, де повна система розділяється на великий термостат і малу підсистему, досліджувана система набуває в процесі самоорганізації відкритого характеру, а її опис вимагає самоузгодженого представлення не однієї, а декількох гідродинамічних мод, що зводяться до параметра порядку, спряженого до нього поля та керуючого параметру. Дослідженню поведінки такого роду нерівноважних систем присвячена дана дисертаційна робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами і темами. Робота виконана на кафедрі фізичної електроніки Сумського державного університету і пов’язана з виконанням таких держбюджетних тем: „Стохастична теорія нерівноважного конденсованого стану” (номер державної реєстрації 0197U016609, термін виконання 1997-1999 рр.), „Суперсиметрична теорія невпорядкованих гетерополімерів” (номер державної реєстрації 0100U003216, термін виконання 2000-2002 рр.), „Синергетична теорія конденсованого середовища” (номер державної реєстрації 0103U000772, термін виконання 2003-2005 рр.).
Мета та задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка оптимальної синергетичної схеми, що дозволяє самоузгодженим чином описати еволюцію складних систем в процесі самоорганізації. Оскільки поняття самоорганізації є узагальненням фізичної концепції фазового переходу, то запропоновану феноменологічну теорію слід розглядати як розвиток схеми термодинамічних перетворень для відкритих систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНЕРГЕТИЧНЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ КОЛЕКТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ СКЛАДНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок