Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ВАЖКОВИХОВУВАНИХ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО–ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСі ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ВАЖКОВИХОВУВАНИХ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО–ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСі ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ВАЖКОВИХОВУВАНИХ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО–ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСі ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,87 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
ПОПОВ МИКОЛА АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 373.5.018 + 376.58
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ВАЖКОВИХОВУВАНИХ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО–ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСі ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Слов’янському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Сипченко Валерій Іванович
Слов’янський державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Штефан Людмила Андріївна
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент Карпенко Іван Михайлович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, декан факультету іноземних мов.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться “15” червня 2006 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв.Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м.Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий “13” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О.Андрющук


Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. В сучасній Україні проблема корекції поведінки важковиховуваних старшокласників набуває особливої гостроти, оскільки молодь формується в складних соціокультурних умовах економічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, криміногенності суспільства. Зростає чисельність дітей із порушенням норм поведінки та тих, які належать до „групи ризику” і долучаються до раннього алкоголізму, наркоманії, проституції, ВІЛ–інфікованості, збільшується питома вага протиправної, агресивної поведінки підлітків під впливом алкогольного та наркотичного сп’яніння.
Основними причинами деструктивної поведінки є психологічний дискомфорт, негативні переживання, загальна втрата духовних орієнтирів, девальвація загальнолюдських цінностей, несформованість у значної частини дітей і молоді почуття терпимості, толерантності, милосердя, доброти, що викликає у підлітків апатію, нудьгу, відчуття своєї непотрібності, нерозуміння сенсу життя.
Наявна практика корекційного впливу ґрунтується переважно на адміністративно–авторитарних підходах до дитини як до об’єкта виховання, спрямована на подолання негативних явищ, а не на їх профілактику. Зміна соціально–економічних умов, розбудова громадянського демократичного суспільства потребує побудови нових підходів до проблеми превентивного виховання взагалі та коригуючого впливу на поведінку важковиховуваних старшокласників зокрема, які б враховували усі стани і складові процесу соціалізації особистості і розглядали дитину як суб’єкт корекції.
Аналіз науково–педагогічних джерел свідчить про те, що упродовж усього історичного шляху розвитку цивілізації простежується розуміння важливості проблеми корекції поведінки особистості, яка відхиляється від норми. Зокрема деякі питання превентивного виховання розглядає українська народна педагогіка, педагоги–просвітителі А.Макаренко, В.Сухомлинський та ін.
Дослідженню змін, що відбуваються в соматичному, психічному (зокрема, характерологічному), фізичному стані осіб, які мають наявні відхилення в поведінці, присвячені праці В.Бехтерєва, Б.Братусь, І.Сеченова.
Творчий пошук сучасних науковців спрямований на аналіз причин виникнення та визначення основних видів важковиховуваності (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ВАЖКОВИХОВУВАНИХ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО–ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСі ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок