Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З НЕЙРОТИЧНИМИ УСКЛАДНЕННЯМИ

ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З НЕЙРОТИЧНИМИ УСКЛАДНЕННЯМИ

Назва:
ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З НЕЙРОТИЧНИМИ УСКЛАДНЕННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Ерніязова Валентина Володимирівна
УДК 376.5 – 056.42
ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
З НЕЙРОТИЧНИМИ УСКЛАДНЕННЯМИ
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
ХОХЛІНА Олена Петрівна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії олігофренопедагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Синьов Віктор Миколайович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, Інститут корекційної
педагогіки і психології, директор

кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Гончаренко Світлана Анатоліївна,
Інститут психології АПН України
імені Г.С.Костюка,
завідувач лабораторії психодіагностики
Провідна установа : Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія виховної роботи в закладах
інтернатного типу, м. Київ
 
Захист відбудеться "28" жовтня 2003 р. о 1430 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 450.01 в Інституті
спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, Київ,
вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий "26" вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Необхідність духовного відродження нашої держави у зв’язку з істотними соціально-економічними змінами зумовлює актуальність проблеми виховання та розвитку дитини, її адаптації до нових суспільних відносин, нових вимог життєдіяльності.
У плані зазначеної проблеми особливо актуальним є вирішення питання виховного впливу на дітей з нейротичними ускладненнями, які в умовах інтеграційних тенденцій в освіті навчаються в загальноосвітніх школах і складають значний відсоток серед молодших школярів, котрі відстають у навчанні, є складними у вихованні і мають симптоми ранньої шкільної дезадаптації в цілому. Діти з нейротичними ускладненнями є об’єктом вивчення як у загальній, так і спеціальній педагогіці та психології. У дефектології таких дітей відносять до осіб з відхиленнями по типу асинхронії з перевагою емоційних порушень; з емоційно-поведінковими (більшою мірою емоційними) розладами; з порушеннями спілкування та поведінки тощо (С.А.Гончаренко, Л.В.Кузнєцова, М.М.Ліблінг, В.В.Лебединський, К.С.Лебединська, В.О.Липа, О.М.Мастюкова, О.С.Нікольська, В.М.Синьов та ін.). У цілому відмічається, що діти з порушеннями емоційно-вольової сфери відносяться до категорії аномальних дітей, хоч і не потребують навчання за спеціальними програмами та відповідними методами. Такі учні потребують спеціального корекційно та соціально спрямованого виховного впливу.
Психологічний аспект проблеми найбільшою мірою висвітлюються у працях В.І.Гарбузова, С.А.Гончаренко, О.І.Захарова, Х.Р.Копистянської, В.Л.Леві, А.М.Свядощ, С.Г.Файнберга та ін. Питання педагогічного забезпечення роботи з такими дітьми розробляли А.С.Макаренко, В.О.Сухомлинський, К.Д.Ушинський; вивчалися Ю.П.Азаровим, Ш.А.Амонашвілі, І.Д.Бехом, В.М.Оржеховською, О.В.Петровським, та ін. Проблема вивчення та виховання дітей з нейротичними ускладненнями різною мірою була предметом дослідження і у корекційній педагогіці та спеціальній психології (Т.П.Вісковатова, Т.А.Власова, Л.С.Виготський, В.І.Гарбузов, Г.В.Грибанова, Г.М.Дульнєв, І.Г.Єременко, Т.Д.Ілляшенко, В.П.Кащенко, А.А.Колупаєва, В.К.Кузьміна, К.С. Лебединська, В.В.Лебединський, В.І.Лубовський, О.М.Мастюкова, О.Ю.Михайлова, І.М.Некрасова, М.С.Певзнер, І.П.Подласий, М.В.Рождественська, А.С.Спі-ваковська, В.М.Синьов, М.Е.Телешевська та ін.). Однак, незважаючи на значущість проблеми виховання дітей з нейротичними ускладненнями та проведені дослідження, вона і досі залишається недостатньо вирішеною. Потребують подальшого та взаємопов’язаного вирішення питання психологічного і педагогічного аспектів проблеми, а саме: вивчення дітей цієї категорії, які адаптуються до нових умов шкільного навчання; змісту основних чинників виникнення нейротизму та визначення психолого-педагогічних умов спеціального виховного впливу на молодших школярів з метою попередження, послаблення та усунення цього ускладнення розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З НЕЙРОТИЧНИМИ УСКЛАДНЕННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок