Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ОБРОБКИ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ ДЛЯ ЕПІЛЕПТОЛОГІЇ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ОБРОБКИ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ ДЛЯ ЕПІЛЕПТОЛОГІЇ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ОБРОБКИ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ ДЛЯ ЕПІЛЕПТОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
УДК 621.391
Попов Антон Олександрович
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ
ОБРОБКИ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ ДЛЯ ЕПІЛЕПТОЛОГІЇ
05.11.17 – Біологічні та медичні прилади і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікроелектроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор,
Борисов Олександр Васильович, НТУУ “КПІ”, м. Київ,
професор кафедри мікроелектроніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Тимчик Григорій Семенович, НТУУ “КПІ”, м. Київ,
завідувач кафедри виробництва приладів;
кандидат технічних наук,
Лопата Віктор Олександрович,
ТОВ “Сенсорні системи”, м. Київ, директор.
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки,
кафедра біомедичних електронних пристроїв і систем, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 24 жовтня 2006 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.19 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37, корп. 12, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розісланий “16” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент ___________ В.Б. Швайченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно звіту Всесвітньої організації охорони здоров‘я, епілепсії різної природи є найбільш поширеним мозковим розладом, на який страждають приблизно 50 мільйонів людей у світі. Постійна робота над створенням засобів лікування цих хворих є необхідною для покращення якості їхнього життя. Серед іншого, вона полягає у розвитку та вдосконаленні існуючих та у розробленні нових методів та засобів електроенцефалографії.
Використання електроенцефалографії у епілептології має на меті: підтвердження присутності аномальної для здорового мозку електричної епілептиформної активності; визначення типу приступів та форми епілептичного захворювання; локалізацію фокуса приступової активності у об‘ємі мозку та його проекції на поверхню голови; моніторинг перебігу хвороби; допомогу у корегуванні лікування; прогноз хвороби.
Результат порушення роботи нейронних ланцюгів мозку при епілепсіях проявляється у електроенцефалограмі (ЕЕГ) у вигляді патернів епілептиформної активності. Основними з цих патернів є епілептиформні комплекси (ЕК) коливань. Їх точне розпізнавання, класифікація та локалізація у часі та просторі становлять одну з основних задач електроенцефалографії для потреб епілептології. Наразі основним методом виявлення таких епілептиформних комплексів є візуальний аналіз ЕЕГ. Його методика та техніка різняться у різних спеціалістів та є залежними від контексту дослідження, суб‘єктивними, індивідуальними та великою мірою інтуїтивними через відсутність стандартів та велику інтер- та інтрасуб‘єктивну варіабельність морфологічного складу епілептиформних комплексів ЕЕГ. Візуальне знаходження ЕК ускладнене при проведенні функціональних проб та за наявності артефактів різної природи. Необхідним для якісної діагностики є також аналіз довготривалих моніторингових записів багатоканальної ЕЕГ без втрати точності порівняно з візуальним аналізом коротких записів.
Зменшення часу для обробки, підвищення ефективності роботи лікаря та зменшення кількості помилок під час пошуку епілептиформних комплексів у ЕЕГ можна досягти застосуванням автоматизованих методів обробки та аналізу сигналу.
У існуючих системах автоматизованого виділення патернів епілептиформної активності використовуються методики, які наразі не можуть допомогти лікарю у знаходженні епілептиформних комплексів у ЕЕГ. Загалом відсутні спроби адаптації процедури обробки сигналу ЕЕГ для локалізації епілептиформних комплексів до пацієнта та до поточних потреб лікаря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ОБРОБКИ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ ДЛЯ ЕПІЛЕПТОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок