Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОЇ АНТИЦИПАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОЇ АНТИЦИПАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОЇ АНТИЦИПАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНИ Г.С. КОСТЮКА
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Рихальська Олена Геральдівна
УДК 159. 922
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОЇ АНТИЦИПАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
19.00.01. – загальна психологія, історія психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук
Батраченко Іван Георгійович,
Національна Академія державного управління при Президентові України, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління,
в.о. завідувача кафедрою державного управління та
місцевого самоврядування
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Каліна Надія Федорівна,
Таврійський національний університет МОН України, м. Сімферополь
завідувач кафедри глибинної психології
кандидат психологічних наук, доцент
Сингаївська Ірина Валентинівна,
Інститут економіки та права „Крок”, проректор з корпоративного управління, м. Київ
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет, кафедра загальної та соціальної психології, м. Одеса
Захист відбудеться 31 березня 2004 р. об годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розіслано 28 лютого 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблеми антиципації життєвого шляху людини слід віднести до розряду “вічних питань”, що завжди зберігали і зберігатимуть свою значущість. Проте в кризові періоди розвитку суспільства завдання життєвого антиципування суттєво ускладнюються внаслідок зростання невизначеності перспектив суспільного розвитку, на тлі яких проектується життєвий шлях кожної конкретної особистості, а також руйнації системи старих соціально-типових сценаріїв життєвого шляху, якими озброюється суб’єкт у процесі соціалізації. Тому актуальність проблеми життєвої антиципації загострюється нині ще й нестабільністю соціальної ситуації розвитку особистості в умовах сучасної України.
Прагнення людини до прогнозування та планування свого власного майбутнього з прадавніх часів породжувало і попит на відповідні методи допомоги їй у розв’язанні цих завдань. Піонери цієї справи - різні ясновидці, ворожбити та астрологи - ще й дотепер пропонують свої послуги, залишаючись все ще поширеним явищем попри всю давність своєї методології. Науковий же підхід до надання допомоги суб’єкту у сфері життєвого антиципування тривалий час спеціально не розроблявся.
Проте сьогодні ситуація починає суттєво змінюватись, і вказана прогалина починає активно заповнюватись психологами. Так, в останні десятиліття виокремилися такі напрями психології, як психологія життєвого шляху особистості та психологія життєтворчості (К.А. Абульханова - Славська, Р.А. Ахмеров, Є.І. Головаха, О.О. Кронік, І.О. Мартинюк, Л.В. Сохань, В.С. Хомік та ін.) в контексті яких чітко усвідомлена проспективна спрямованість структурування життєвого шляху людини.
Водночас виокремився і такий напрям психології, як психологія антиципації (Т.Ф. Базилевич, І.Г. Батраченко, Б.Ф. Ломов, О.О. Сергієнко, Є.М. Сурков та ін.). Вивчення антиципації як універсальної складової будь-якої діяльності вивело дослідників і на вивчення антиципації в структурі такого різновиду діяльності, як життєтворчість, де основним змістом антиципування є життєвий шлях людини.
Окрім того, в психології стрімко формується арсенал дослідницьких та психодіагностичних методик та методів корекції і розвитку психічних функцій. Все це створює нові можливості для пошуку шляхів дослідження, діагностики, корекції та розвитку антиципації, яка забезпечує процес людської життєтворчості.
Науково-психологічне вивчення проблеми життєвої антиципації
особистості дає змогу зробити новий крок у опроцюванні методів психологічної допомоги у сфері прогнозування та проектування життєвого шляху і внести струмінь наукового підходу в царину, яку заповнюють поки що своїми послугами переважно ворожбити, хіроманти, астрологи та інші представники ”реліктових” форм антиципації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОЇ АНТИЦИПАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок