Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні засади організації діяльності дозвіллєвої творчої майстерні студентів вищих мистецьких навчальних закладів

Педагогічні засади організації діяльності дозвіллєвої творчої майстерні студентів вищих мистецьких навчальних закладів

Назва:
Педагогічні засади організації діяльності дозвіллєвої творчої майстерні студентів вищих мистецьких навчальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СОПІЛЬНЯК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 379.825:745
(477)(043.3)
Педагогічні засади організації діяльності
дозвіллєвої творчої майстерні
студентів вищих мистецьких навчальних закладів
13.00.06-теорія, методика і організація культурно-просвітньої діяльності
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерства культури і туризму України, м.Київ.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, професор Загадарчук Галина Миколаївна, Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, професор кафедри соціальної роботи.
Офіційні опоненти: |
доктор мистецтвознавства, член-кор. Академії мистецтв України Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна, провідний науковий співробітник Відділу образотворчого мистецтва Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського;
кандидат педагогічних наук, доцент Київського національного університету культури і мистецтв Єскіна Ганна Олександрівна, професор кафедри прикладної культурології.
Провідна установа: |
Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра культурології.
Захист відбудеться 26.01.2007 р. о 15-30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м.Київ, вул.Щорса,36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м.Київ, вул.Щорса,36).
Автореферат розіслано 25.12.2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В сучасних умовах активізації інтеграційних процесів у всіх сферах життєдіяльності нашого суспільства першорядного значення набуває збагачення та вдосконалення змісту і форм навчального процесу у вищій школі. Впровадження в національну освіту основних положень Болонської конвенції зумовлює потребу створення ефективних педагогічних проектів, програм і технологій навчання, обов’язкового поєднання теоретичного і практичного засвоєння студентами знань, умінь та навичок.
У руслі нових пошуків та реформувань знаходиться проблема істотного поліпшення професійної підготовки вітчизняних фахівців з декоративно-прикладного мистецтва і, отже, створення постійнодіючої навчальної системи і підвищення її ефективності на базі вищих навчальних закладів культури і мистецтв.
Розробка та впровадження інноваційних технологій та методик професійної підготовки викладачів-фахівців декоративно-прикладного мистецтва уможливлюється за умови врахування специфіки підготовки їх у вищих навчальних закладах культури і мистецтв та поєднання навчальної та позанавчальної творчої діяльності, зокрема функціонування творчих дозвіллєвих майстерень образотворчого мистецтва.
Вирішення цієї проблеми, як показує аналіз дотичної літератури (з питань осмислення природи творчості (Б.Беспалько, В.Бондар В.Моляко ), формування творчої особистості (Ж.Адам, Д.Гелфорд, К.Дунган, О.Костюк, О.Леонтьєв, К.Платонов, Б.Тєплов, В.Рибалка, Г.Розен, С.Л.Рубінштейн), створення “професіограми спеціаліста” (О.Киричук,О.Мороз), узагальнення педагогічного досвіду (І.Зязюн, Н.Кузьміна, О.Олексюк, В.Сластьонін та ін.), теоретичні основи та організація культурно-дозвіллєвої діяльності (М.Аріарський, Г.Єскіна, Г.Загадарчук, В.Кірсанов, М.Поплавський, Н.Цимбалюк) потребує створення цілісної інноваційної науково-методичної системи навчання та виховання таких фахівців в умовах навчального процесу та позанавчальної роботи у вищих навчальних закладах культури та мистецтв.
Вирішальним фактором постає комплексна методика зв’язку викладання живопису як ключової навчальної дисципліни у підготовці фахівців з різних галузей декоративно-ужиткового мистецтва та позанавчальної майстерні образотворчого мистецтва. Цим і зумовлено вибір теми дисертаційного дослідження: “Педагогічні засади організації діяльності дозвіллєвої творчої майстерні студентів мистецьких навчальних закладів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Педагогічні засади організації діяльності дозвіллєвої творчої майстерні студентів вищих мистецьких навчальних закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок