Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЕКСИКА ІСТОРИЧНОЇ ПРОЗИ БОГДАНА ЛЕПКОГО В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЛІТЕРАТУРНОЇ ТА СТИЛІСТИЧНОЇ НОРМИ

ЛЕКСИКА ІСТОРИЧНОЇ ПРОЗИ БОГДАНА ЛЕПКОГО В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЛІТЕРАТУРНОЇ ТА СТИЛІСТИЧНОЇ НОРМИ

Назва:
ЛЕКСИКА ІСТОРИЧНОЇ ПРОЗИ БОГДАНА ЛЕПКОГО В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЛІТЕРАТУРНОЇ ТА СТИЛІСТИЧНОЇ НОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,46 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут української мови
БУРКІВСЬКА Лілія Юліанівна
УДК 811.161.2:82.1/7.08 Лепкий
ЛЕКСИКА ІСТОРИЧНОЇ ПРОЗИ БОГДАНА ЛЕПКОГО
В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЛІТЕРАТУРНОЇ
ТА СТИЛІСТИЧНОЇ НОРМИ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України.
Науковий керівник – | доктор філологічних наук, професор
Єрмоленко Світлана Яківна,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу стилістики та культури мови.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Мацько Любов Іванівна,
Київський національний педагогічний
університет ім. М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри стилістики;
кандидат філологічних наук
Рябець Людмила Віталіївна,
Інститут української мови НАН України,
вчений секретар.
Провідна установа – |
Чернівецький національний
університет ім. Ю.Федьковича,
кафедра сучасної української мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться "19" червня 2003 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.173.01 при Інституті української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства імені О.О.Потебні та Інституту української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий 15 травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук І.А.Самойлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Богдан Сильвестрович Лепкий – поет і прозаїк, публіцист і редактор, вчений-дослідник і видавець, перекладач, маляр і мистецтвознавець – уособлював собою тип культурного діяча, який сформувався на зламі століть і після смерті Івана Франка став найпопулярнішою фігурою в Галичині.
Творчість Лепкого, сповнена національної ідеї, багато в чому визначала рівень української літератури та української мови в Західній Україні періоду другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст. У тоталітарній державі твори письменника були заборонені або ж надійно заховані в спеціальних фондах наукових бібліотек.
Глибокий знавець і дослідник козацької України, її культури і письменства, Б.Лепкий створив цикл історичних повістей, об’єднаних однією назвою "Мазепа". Твір донині залишається чи не єдиною об’єктивною оповіддю про визвольну боротьбу України другої половини XVII – початку XVIII ст., трагедію Батурина і Полтавської битви 1709 року і про видатну постать української історії – гетьмана Івана Мазепу.
Прочитання творів, дослідження творчої спадщини Б.Лепкого в різних аспектах здійснювали Н.Білик-Лиса, Л.Голомб, Р.Гром’як, М.Жулинський, Г.Заболотна, М.Ільницький, В.Качкан, Р.Коритко, О.Мишанич, К.Немира, Є.Пеленський, В.Погребенник, Ф.Погребенник, В.Полєк, Я.Поліщук, В.Соболь, М.Ткачук, В.Тригуба, О.Федорук. Якщо літературознавчий підхід до творчості Б.Лепкого пов’язаний із вивченням життя і творчості (В.Лев, М.Сивіцький), виявленням національно-патріотичного і загальнолюдського в історичному романі "Мазепа" (В.Соколова), розглядом поетики історичної романістики (Б.Вальнюк) та малої прози (Н.Букалець), то мовностилістичний аналіз художніх творів Б.Лепкого в українському мовознавстві відсутній. Немає спеціального монографічного дослідження про мову і стиль Богдана Лепкого.
Потреба вивчення мовотворчості Б.Лепкого, що репрезентує українську історичну прозу 20–30-х років ХХ ст., на якій виховувалося ціле покоління українців і яка засвідчила певний етап функціонування західноукраїнського варіанта національної літературної мови, зумовлює актуальність обраної теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема пов’язана з вивченням стилістики художніх текстів, яке проводиться у відділі стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛЕКСИКА ІСТОРИЧНОЇ ПРОЗИ БОГДАНА ЛЕПКОГО В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЛІТЕРАТУРНОЇ ТА СТИЛІСТИЧНОЇ НОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок