Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА І МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА І МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА І МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЛИСЕНКО Алла Миколаївна
УДК 637.1: 339.13
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ
МОЛОКА І МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії
аграрних наук.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
ЗИМОВЕЦЬ Віктор Наумович,
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ШКІЛЬОВ Олександр Васильович,
Національний аграрний університет КМ України,
професор кафедри
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
КОРЖИНСЬКИЙ Михайло Пахомович,
Інститут аграрної економіки УААН,
провідний науковий співробітник
Провідна установа - Миколаївський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра економіки сільського господарства
Захист відбудеться “26” листопада 2002 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м.Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (03680, м.Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, кім. №211).
Автореферат розісланий “25” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі реформування економіки України недостатньо вирішеним питанням залишається пошук шляхів ефективного розвитку ринкового господарства з метою регулювання обсягів виробництва продукції та її збуту. Особливо відчутно ця проблема позначається на функціонуванні продовольчого ринку, рівень розвитку якого впливає на забезпеченість населення продуктами харчування та соціально-економічний стан держави.
В сукупності продовольчих товарів важливе місце належить молочній продукції. Забезпеченість населення країни життєво необхідними продуктами харчування, що виробляються з молока, залежить від розвитку такої складової ринку продовольства як ринок молока і молочної продукції.
Скорочення обсягів виробництва молока та зменшення його надходження на переробні підприємства зумовлюють зниження обсягів та ефективності виробництва молочних продуктів, погіршення забезпеченості ними населення окремих регіонів та країни в цілому, що негативно позначається на рівні продовольчої безпеки держави. У 2001 р. споживання молока і молочних продуктів (у перерахунку на молоко) на душу населення в середньому по Україні становило 205кг, у 2000 р. – 198 кг, що менше від науково обгрунтованого нормативу (390 кг). У розрахунку на душу населення у 2001 р. було вироблено 273 кг молока, у 2000 р. – 256 кг, тоді як в середньому за 1986-1990 роки – 467 кг.
При необхідному матеріально-технічному забезпеченні, удосконаленні соціально-економічних відносин та раціональній структурній перебудові галузі виробництво молока на душу населення можна довести до 450-500 кг, що зумовлює орієнтацію України не тільки на самозабезпечення населення молочними продуктами у межах науково обгрунтованої норми споживання, але й на експорт їх значної частини. Це підтверджує актуальність обраної теми дисертаційного дослідження, її наукове та практичне значення.
Стан вивчення проблеми. Проблема формування та розвитку ринку молока та молочної продукції має багатогранний характер і потребує детального дослідження з урахуванням регіональних особливостей. Її вирішення ускладнюється із зміною форм власності та господарювання, структури виробництва і каналів збуту продукції. Недостатньо дослідженими залишаються питання оцінки негативних явищ і процесів при формуванні та розвитку ринку молока і молочної продукції, впливу на ефективність його функціонування організаційно-економічних і правових важелів, які формують конкурентоспроможне виробництво молочної продукції, а також попит та рівень споживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ МОЛОКА І МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок