Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТОЛИПІНСЬКА АГРАРНА РЕФОРМА НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ (1906 – 1916 рр.)

СТОЛИПІНСЬКА АГРАРНА РЕФОРМА НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ (1906 – 1916 рр.)

Назва:
СТОЛИПІНСЬКА АГРАРНА РЕФОРМА НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ (1906 – 1916 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,24 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОВДІН ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 94 (477.63):63
СТОЛИПІНСЬКА АГРАРНА РЕФОРМА
НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ (1906 – 1916 рр.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі російської історії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Голуб Анатолій Іванович
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри російської історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Терещенко Юрій Іларіонович
Київський національний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри історії України та зарубіжних країн
кандидат історичних наук, доцент
Волошко Олексій Олексійович
Запорізький юридичний інститут МВС України,
доцент кафедри загальноправових дисциплін
Провідна установа: | Інститут історії України, відділ історії України ХІХ – початку ХХ століття, Національна академія наук України, м. Київ.
Захист відбудеться „ 16 ” лютого 2005 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий „12” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На початку ХХ століття Російська імперія, до складу якої входила більша частина українських земель, викликала у сучасників найсуперечливіші враження. Величезна територія, визнане становище великої держави – з одного боку, архаїчність державних інститутів, економічне відставання від розвинутих країн Заходу, низький рівень життя переважної більшості населення і, як наслідок, політична нестабільність – з іншого. Перед країною вже давно постала проблема радикальної модернізації, і чим довше її не помічали, відкладали, тим гострішою вона ставала. Після революційних подій 1905 року найбільш далекоглядні державні діячі усвідомили, що наростаюча системна криза може привести державу до загибелі.
Альтернативою революційним змінам були глибокі реформи. Однією зі сфер, де вони назріли найбільш гостро, було сільське господарство, в якому працювала переважна більшість населення країни. З 1906 року в Росії почалися перетворення, спрямовані на поступовий перехід від традиційного общинного типу господарювання, що гальмував подальший капіталістичний розвиток аграрного сектора економіки, до одноосібного. Вони були тісно пов’язані з ім’ям П.А. Столипіна, який у 1906-1911 роках перебував на посаді голови російського уряду, і увійшли в історію як Столипінська аграрна реформа.
На рубежі ХХ та ХХІ століть, коли становлення молодої Української держави співпало з процесами трансформації суспільства, в останньому посилився інтерес до багатьох цікавих та важливих, але ще недостатньо досліджених, сторінок вітчизняної історії, в тому числі і до перетворень П.А. Столипіна. Цьому інтересу сприяє й те, що аграрне питання в незалежній Україні також стоїть дуже гостро. Стаття 14 прийнятої в 1996 році української Конституції гарантувала право приватної власності на землю, проте процес перетворення колишніх колгоспників у повноцінних фермерів-землевласників ще далекий від завершення. Слід зауважити, що при формуванні нинішньої стратегії аграрних перетворень історичний досвід може бути надзвичайно корисним. І в першу чергу тут треба згадати саме Столипінську аграрну реформу, адже вона проходила не в такому вже далекому минулому, а її ідеологічні засади та основна мета багато в чому схожі на ті, що були поставлені керівниками української держави в наші часи.
В деяких регіонах перетворення П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТОЛИПІНСЬКА АГРАРНА РЕФОРМА НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ (1906 – 1916 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок