Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ВИХОВНА РОЛЬ КНИГИ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

КУЛЬТУРНО-ВИХОВНА РОЛЬ КНИГИ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
КУЛЬТУРНО-ВИХОВНА РОЛЬ КНИГИ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
БІЛИЧЕНКО Ольга Леонідівна
УДК 002.2+028:37.013 (477)
КУЛЬТУРНО-ВИХОВНА РОЛЬ КНИГИ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство та бібліографознавство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства
культури і мистецтв.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Ільганаєва Валентина Олександрівна,
Харківська державна академія культури,
завідувач кафедри соціальних комунікацій
Офіційні опоненти: доктор історичних наук Кулєшов Сергій Георгійович,
Український НДІ архівної справи та документознавства,
доцент, завідувач відділом документознавства
Українського державного інституту архівної справи
та документознавства;
кандидат педагогічних наук
Низовий Микола Андрійович,
Харківська державна академія культури, професор,
завідувач кафедрою бібліографознавства.
Провідна установа: Київський національний університет культури і
мистецтв. Міністерство культури і мистецтв України.
Захист відбудеться “20”квітня 2001 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К.64.807.02 Харківської державної академії культури,
/61003, Харків-3, Бурсацький узвіз, 4/.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури /61003, Харків-3, Бурсацький узвіз, 4/.
Автореферат розісланий “____” ____________ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Удалова В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Інформаційна складова цивілізаційного процесу розвитку сучасного суспільства по-новому висвітила проблеми книги, її культурно-виховної ролі. Еволюція книги, сучасний стан суспільства та його рівень розвитку, а також рівень наукового пізнання місця книги в сучасній інформаційній культурі дозволяють перейти від аналізу (розглядання окремих чинників та аспектів, формування вузьких теорій) проблеми до теоретичного синтезу на основі нових уявлень про місце та роль книги в культуротворчому процесі в цілому та в вихованні особистості зокрема.
Поява широкого спектру питань, що стосуються місця та ролі книги, її відношення до інформаційної сфери, говорять про актуальність теоретичної розробки проблеми, необхідність грунтовного дослідження книги в умовах новітніх інформаційних технологій, які застосовуються в навчальному та виховному процесах.
Нові тенденції у сфері соціальних комунікацій, процеси формування інформаційного суспільства привели до трансформації бібліотеки в інтегровану документально-інформаційно-когнітивну структуру, змусило здебільшого змінити і головні принципи діяльності. Але незважаючи на швидкий розвиток інформаційної складової культури, документальна культура, хоча і помітна трансформація її форми, буде і в майбутньому залишатися важливим елементом соціокультурних комунікацій. В цих умовах вузівські бібліотеки залишаються носієм книжково-документальної культури, а їх завданнями в інформаційному оточенні залишаються культурний розвиток особистості, гуманізація та гуманітаризація освіти.
Час національного становлення, процеси відродження, що відбуваються сьогодні в нашій країні, повертають нас до спадщини творців української духовності, мислителів, до національної книги, яка має виступити як гуманітарна сила, яка слугує високим ідеалам духовного відродження, але не ізольовано від загальнолюдських духовних надбань, а в поєднанні, в єдиному культуротворчому процесі.
Книга – це складова частина та головний носій загальної культури. Її образ складається з багатьох чинників, які несуть в собі пізнавальну, моральну, естетичну та інші інформацію. Якою б за формою книга не існувала, вона стає універсальним зберігачем соціального досвіду. Книга має двоїстий і навіть багатоманітний характер. Вона може виступати і засобом збереження інформації для людей наступних поколінь, і засобом комунікації, і у вигляді товару. Книга супроводжує людину з раннього дитинства і до останніх днів, несучи їй світло розуму та знань, виховуючи та скеровуючи духовно, естетично.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ВИХОВНА РОЛЬ КНИГИ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок