Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення і розробка прийомів підвищення життєздатності та продуктивності шовковичного шовкопряда на різних етапах розведення

Удосконалення і розробка прийомів підвищення життєздатності та продуктивності шовковичного шовкопряда на різних етапах розведення

Назва:
Удосконалення і розробка прийомів підвищення життєздатності та продуктивності шовковичного шовкопряда на різних етапах розведення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська академія аграрних наук
Інститут тваринництва
Петрова Наталія Валеріївна
УДК 638.24:638.222:575.1/.2.
Удосконалення і розробка прийомів підвищення життєздатності та продуктивності шовковичного шовкопряда
на різних етапах розведення
06. 02. 01 - розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті шовківництва Української академії аграрних наук
Наукові керівники: доктор біологічних наук, професор
Злотін Олександр Зіновійович,
Інститут шовківництва УААН,
головний науковий співробітник лабораторії
технології промислового виробництва коконів та грени
доктор ветеринарних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Головко Валерій Олексійович,
Інститут шовківництва УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
Рубан Сергій Юрійович,
завідувач відділу технології виробництва молока,
Інститут тваринництва УААН
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Пилипенко Борис Феодосійович,
пенсіонер
Провідна установа: Інститут розведення і генетики тварин УААН, відділ відтворення. 08321, Київська обл., Бориспільський район, с.Чубинське, вул.Погребняка, 1.
Захист дисертації відбудеться 22.05.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 065.356.01 Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, п/о Кулиничі Харківського району, Харківської області
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН
Автореферат розісланий 20.04. 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат сільськогосподарських наук ПОМІТУН І.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У сучасному світовому шовківництві відмічається стійка тенденція до зниження життєздатності та продуктивності порід і гібридів шовковичного шовкопряда, обумовлена погіршенням екологічного стану навколишнього середовища, в першу чергу, пов'язаним з підвищеним вмістом токсичних речовин - відходів шкідливого виробництва (Головко и др.,1996; Злотин, 1996).
Тому для підтримання на вигодівлях високої життєздатності порід і гібридів шовковичного шовкопряда необхідна подальша розробка нових ефективних прийомів відбору високожиттєздатного і продуктивного біоматеріалу та оптимізації його культивування з метою підвищення продуктивності і зменшення трудових витрат на племінних та промислових вигодівлях.
До наших досліджень не було розроблено таких прийомів племінної роботи, які враховували б не лише онтогенетичні особливості шовковичного шовкопряда, але й специфіку племінної роботи, обсяги якої збільшуються при переході від етапу до етапу розведення, а також необхідність нестандартного підходу до добору прийомів відбору і вибракування племінного матеріалу, забезпечуючи ефект оптимізації за життєздатністю та продуктивністю враховуючи технологічні можливості їх застосування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася згідно з республіканською науково-технічною програмою "Шовківництво" "Розробити ефективні технології виробництва шовкової сировини на основі високопродуктивних нових порід і гібридів шовковичного шовкопряда та сортів шовковиці", реєстраційний номер 03.04.- МВ/14-96.
Мета і завдання досліджень. Удосконалення існуючих і розробка нових високоефективних прийомів підвищення життєздатності та продуктивності шовковичного шовкопряда на різних стадіях його розвитку з урахуванням етапів розведення.
Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
1. Розробити прийоми оптимізації якості селекційного матеріалу на етапах конкурсної оцінки порід і гібридів та охоронної селекції.
2. Розробити прийоми підвищення життєздатності і продуктивності шовковичного шовкопряда на всіх етапах племінної роботи.
3. Вивчити можливості використання біостимуляторів для підвищення життєздатності і продуктивності шовковичного шовкопряда на племінних вигодівлях, а також при використанні чистих порід у шовкорадгоспах на промислових вигодівлях (замість гібридів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалення і розробка прийомів підвищення життєздатності та продуктивності шовковичного шовкопряда на різних етапах розведення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок